Байдарка ва каноэчиларимиз кунни муваффақиятли ўтказишди
Байдарка ва каноэчиларимиз Япония мезбонлик қилаётган Осиё чемпионатининг бугунги кунини муваффақиятли якунлашди. Боиси атлетларимиз Париж-2024 Олимпиадасига йўлланма қатори мусобақадаги дастлабки олтин медалга сазовор бўлишди.
Байдаркачиларимиз Шаҳризода Мавлонова ҳамда Озоджон Амриддинов жуфтлиги микст дастурида 500 метрга кечган пойгада марра чизиғини биринчи бўлиб кесиб ўтишди. Шунингдек, айни шу йўналишдаги каноэчилар баҳсида Хонзода Эркинова ҳамда Владлен Денисов тандеми кумуш медаль соҳибига айланди. Эслатиб ўтамиз, куннинг дастлабки пойгаларидан бирида Екатерина Шубина яккалик йўналишида кумуш медаль ва Олимпиада лицензиясини қўлга киритган эди. Батафсил:

Очередной день лицензионного чемпионата Азии завершился успешно для отечественных гребцов
Отечественные байдарочники и каноисты завершили успешно сегодняшний день лицензионного чемпионата Азии в Японии. В рамках этого дня представителям Узбекистана удалось пополнить актив делегации Олимпийской лицензией, а также, завоевать первую золотую награду.
Тандем Шахризоды Мавлоновой и Озоджона Амриддинова в программе микста на дистанцию 500 метров финишировал первым. А каноисты Хонзода Эркинова и Владлен Денисов в этом же направлении удостоились серебряной медали. Напомним, в стартовых соревнованиях сегодняшнего дня в одиночной программе наша соотечественница Екатерина Шубина выиграла серебряную медаль и стала обладательницей лицензии Париж-2024. Подробно: