Синхрон сузувчиларимиз олтита медаль қўлга киритишди
Филиппинда ўтаётган сув спорти турлари бўйича ёш гуруҳлари ўртасидаги Осиё чемпионатида синхрон сузувчиларимиз ҳам юқори натижалар қайд этишяпти. Ортда қолган икки кундан сўнг синхрончиларимиз 1 та олтин, 2 та кумуш ва 3 та бронза медалларини жамғаришди.
Олтин медалга 12 ёш ва ундан кичик бўлган спортчиларнинг мажбурий дастурида Дарья Кочнева сазовор бўлди. Айни шу ёш тоифасидаги соло чиқишида бошқа бир юртдошимиз Елизавета Касаткинага кумуш медаль насиб этди. Иккинчи кумуш медаль 13-15 ёш ҳамда 12 ёш ва ундан кичик бўлган спортчиларнинг жамоавий дастурида қўлга киритилди. Шунингдек, Зиёдахон Тошхўжаева (ёшлар, соло) 1 та ва Сабина Маҳмудова (13-15 ёш, соло ҳамда мажбурий дастур) 2 та бронза медалини делегациямиз ҳисобига қўшиб қўйишди.

Синхронистки завоевали 6 медалей
На Филиппинах продолжается чемпионат Азии по водным видам спорта среди возрастных групп. Приятно отметить, что на данных состязаниях узбекские синхронистки также демонстрируют высокий уровень мастерства. За прошедшие два дня спортсменки завоевали 1 золотую, 2 серебряные и 3 бронзовые медали.
Первое место заняла Дарья Кочнева в обязательной программе спортсменок 12 лет и моложе. В сольном выступлении в этой возрастной категории серебряная медаль досталась другой нашей соотечественнице Елизавете Касаткиной. Вторая серебряная награда была завоёвана в комбинированной группе ( 13-15 лет и 12 лет и моложе). Также в составе делегации Узбекистана по 1 бронзовой медали Зиёдахон Ташхуджаевой (юниоры, соло) и 2 - Сабины Махмудовой (13-15 лет, соло, обязательная программа).