Жиззах вилоятига хизмат сафарида бўлган Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати раиси, мамлакат велоспорт федерацияси раҳбари Танзила Нарбаева вилоят ҳокими Эргаш Салиев ҳамроҳлигида Жиззах Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказига ташриф буюрди. Марказда велоспорт билан шуғулланувчи ёш ўқувчилар билан учрашув ташкил этилди.
Танзила Камаловна ёш спортчилар билан кўришиб, улар учун яратилган шароитлар, ўқиш жараёнлари ҳақида самимий суҳбатлашди. Уларнинг машғулотлардаги хавфсизлигини таъминлаш, қолаверса, федерация вилоят бўлимининг моддий-техник базасини янада мустаҳкамлаш мақсадида бир дона «Дамас» автомобили, шунингдек, 10 дона трек велосипедларини сотиб олиш учун 200 миллион сўм тақдим қилди. Шубҳасиз, бу жиззахлик ёш велоспортчиларнинг иштиёқини янада кучайтирди.
Федерация раиси сафар давомида велоспорт бўйича Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси аъзоси, жиззахлик Нозима Эгамбердиева билан алоҳида учрашди. Унга сўнгги мусобақаларда яхши натижалар қайд этгани учун 50 миллион сўм миқдорида пул мукофотини топширди.

27 Февраля 2024 3189
Председатель Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, глава Федерации велоспорта страны Танзила Нарбаева в рамках рабочего визита в Джизакскую область посетила Центр подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта региона. Её сопровождал хоким области Эргаш Салиев. В Центре была организована встреча с юными учащимися, занимающимися велоспортом.
Танзила Камаловна провела беседу с юными спортсменами о созданных для них условиях, процессах обучения. Для обеспечения их безопасности на тренировках, кроме того, в целях дальнейшего укрепления материально-технической базы регионального отделения Федерации был предоставлен автомобиль марки "Damas", а также 200 миллионов сумов на покупку 10 трековых велосипедов. Несомненно, это станет ещё большей мотивацией для молодых джизакских велоспортсменов.
В ходе поездки председатель Федерации встретилась с представителем молодёжной сборной Узбекистана по велоспорту Нозимой Эгамбердиевой из Джизака. Танзила Нарбаева вручила ей денежный приз в размере 50 миллионов сумов за хорошие результаты на последних соревнованиях.