Қитъа биринчилиги юқори нотада якунланди
Баҳрайн пойтахти Манама шаҳрида қиличбозлик бўйича Осиё чемпиоанти ўз якунига етди. Бугун жамоавий дастурда худди кечагидек саблячиларимиз олтин, шпагачиларимиз бронза медалларига эга чиқишди.
Саблячи қизларимиз Гулистан Пердибаева, Фернанда Эррера, Наргиза Жаксибаева ҳамда Самира Шокирова барча рақибларини мағлуб этиб, яна бир карра қитъа чемпионлигини қўлга киритишди. Ярим финалда япониялик рақибаларига имкониятни бой берган шпагачи қизларимиз Шаҳзода Эгамбердиева, Дилназ Мурзатаева, Азиза Ҳамидова ҳамда Санам Назарова бронза медали билан мусобақани якунладилар.
Эслатиб ўтамиз, кечаги дастурда сабля ва шпагада жанг қилган йигитларимиз ҳам мос равишда олтин ҳамда бронза медалларига эгалик қилишган эди.

Молодые фехтовальщики завершили ЧА на высокой ноте
В столице Бахрейна завершился чемпионат Азии по фехтованию. Сегодня в командной программе, как и накануне, узбекская команда на саблях завоевала золотую медаль, а на шпагах - бронзовую.
Отечественные саблистки Гулистан Пердибаева, Фернанда Эррера, Наргиза Джаксибаева и Самира Шокирова одолели всех своих соперниц и снова доказали своё превосходство на континентальном первенстве. Шпажистки - Шахзода Эгамбердиева, Дилназ Мурзатаева, Азиза Хамидова и Санам Назарова, уступившие в полуфинале японским соперницам, завершили соревнования на третьем месте.
Напомним, что во вчерашней программе ребята, которые сражались на саблях и шпагах, также завоевали золотые и бронзовые медали соответственно.