Шерзод Ташматов байдарка ва каноэчиларимизнинг лицензион мусобақага тайёргарлигини ўрганди
Хабар бериб ўтганимиздек, кеча Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев бошчилигида видеоселектор йиғилиши бўлиб ўтди. Унда терма жамоаларимизнинг Париж-2024 ёзги Олимпия ва Паралимпия ўйинларига тайёргарлигини янада кучайтириш бўйича муҳим топшириқлар берилди.
Спорт вазирлиги ҳамда Миллий Олимпия қўмитаси хорижда шуғулланаётган терма жамоаларнинг шароитини батафсил ўрганмоқда. Қўмита раиси ўринбосари бошчилигидаги ишчи гуруҳ бугун Туркиянинг Белек шаҳрида ўқув-машғулот йиғинини олиб бораётган байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича терма жамоаларимизнинг базасига бориб, спортчи ва мураббийлар учун яратилган шароитларни кўздан кечирди.
Терма жамоа 2023 йилнинг декабрь ойидан бери бир неча босқичдан иборат узлуксиз машғулотларни олиб боряпти. Тайёргарлик жорий йилнинг апрель ойида Японияда ўтадиган қитъавий лицензион мусобақага қаратилган. Шерзод Ташматов спортчиларнинг машғулотини бевосита кузатиб, уларга яратилган шароитлар, руҳий ва жисмоний ҳолатини ўрганди.
Шунингдек, мураббийлар штаби билан суҳбатда литсензион мусобақа учун шакллантирилаётган экипажлар, уларнинг имкониятлари бўйича фикр алмашилди. МОҚ раиси ўринбосари жамоага бўлажак турнирда муносиб иштирок этиб, мамлакатимизга Олимпия ўйинларининг йўлланмалари билан қайтишларини тилади.

Шерзод Ташматов изучил подготовку гребцов к лицензионным соревнованиям
Как мы сообщали ранее, накануне под руководством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева состоялось видеоселекторное совещание. На нём были даны важные поручения по дальнейшему усилению подготовки национальных сборных к летним Олимпийским и Паралимпийским играм Париж-2024.
Министерство спорта и Национальный Олимпийский комитет детально изучают условия работы сборных за рубежом. Рабочая группа во главе с заместителем председателя Комитета сегодня посетила базу сборных по гребле на байдарках и каноэ в турецком городе Белек и осмотрела условия, созданные для спортсменов и тренеров.
С декабря 2023 года отечественные гребцы проводят непрерывные тренировки, состоящие из нескольких этапов. Подготовка сосредоточена на континентальном лицензионном турнире, который состоится в Японии в апреле этого года. Шерзод Ташматов непосредственно наблюдал за тренировками спортсменов.
В беседе с тренерским штабом состоялся обмен мнениями о формируемых экипажах для лицензионных соревнований, об их возможностях. Заместитель председателя НОК пожелал команде успехов и достойного выступления на предстоящих стартах.