Теннисчиларимиз Дэвис кубогидаги рақибларини билиб олишди
Маълум қилганимиздек, 2-3 февраль кунлари Тошкентда Дэвис кубоги жаҳон саралаш босқичининг биринчи раундидан ўрин олган Ўзбекистон – Польша терма жамоалари ўртасидаги баҳс бўлиб ўтади. Бугун беллашувлар олдидан қуръа ташлаш маросими ва матбуот анжумани ўтказилди.
Тадбирда Ўзбекистон теннис федерацияси Бош котиби Ирода Тўлаганова ва федерация раиси ўринбосари Азизбек Хаджаев, ўйин рефериси Том Кинлох, Польша теннис федерацияси масъуллари ва ОАВ ходимлари иштирок этишди.
Қайд этиш жоиз, бўлажак баҳсларга “Ҳумо арена” мезбонлик қилади. Жамоамиз сардори Денис Истомин ўйин олдидан барча йигитлар юқори спорт формасида экани, бундай ажойиб атмосферада ўйнаш теннисчиларга бошқача завқ беришини таъкидлади.

Известны имена соперников наших представителей на кубке Дэвиса
Как ранее нами сообщалось, 2-3 февраля в рамках мирового квалификационного этапа кубка Дэвиса сборная Узбекистана по теннису сыграет против Польши. Сегодня перед матчами состоялась пресс-конференция и церемония жеребьёвки.
В мероприятии присутствовали Генеральный секретарь федерации тенниса Узбекистана Ирода Туляганова, заместитель председателя федерации Азизбек Хаджаев, главный рефери матча Том Кинлох, представители федерации тенниса Польши, а также, СМИ.
Следует отметить, что матчи пройдут в столичном комплексе "Хумо арена". Капитан команды Денис Истомин во время пресс-конференции отметил, что все наши теннисисты готовы к предстоящему матчу и находятся в пике спортивной формы.