Дзюдочиларимизнинг Одивелаш (Португалия) шаҳри мезбонлик қилаётган Гран-при турниридаги муваффақиятли иштироки давом этади. Дилшод Баратовдан сўнг Диёра Келдиёрова (-52 кг) Ўзбекистон терма жамоаси ҳисобига навбатдаги олтин медаль келтирди.
Келдиёрова муросасиз кечган чемпионлик баҳсида азалий рақибларидан бири венгриялик Река Пупп устидан яна бир бор ғалаба қозонди. Шунинг билан Диёра ҳам ўз ҳисобига олтин медаль қатори 700 рейтинг очкосини ёздириб қўйди. Эртага ҳам дзюдочиларимиздан мана шундай ажойиб натижа кутиб қоламиз!

Диёра Келдиёрова - золотая медалистка Одивелаш-2024
За Дилшодом Баратовым ещё одну медаль золотого отлива в копилку сборной Узбекистана принесла Диёра Келдиёрова (-52 кг).
Наша соотечественница в очередной раз одержала победу над одной из своих принципиальных соперниц - Река Пупп из Венгрии. В бескомпромиссном поединке за чемпионский титул узбекская школа дзюдо взяла верх над венгерской. Таким образом, Диёра также записала в свой актив 700 рейтинговых очков для мирового и Олимпийского рейтингов. Пожелаем остальным представителям отечественной делегации удачи на португальской арене.