Лицензион Осиё чемпионатига тайёргарлик ОАВ нигоҳида
8-10 июнь кунлари пойтахтимиз бадиий гимнастика бўйича Осиё чемпионатига мезбонлик қилади. Ушбу мусобақа Токио-2020 Олимпия ўйинларига йўлланма бериши билан янада аҳамиятли. Бугун Миллий матбуот марказида мусобақага бағишланган матбуот анжумани бўлиб ўтди.
Унда МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов, Ўзбекистон гимнастика федерацияси раиси вазифасини бажарувчи Руслан Мустаев ва ОАВ ходимлари иштирок этишди. Мутасаддилар анжуман аввалида мусобақага олиб борилаётган тайёргарлик, спортчиларимизнинг ҳолати ҳақида гапиришди. Шундан сўнг ОАВ вакиллари ўзларини қизиқтирган саволлари билан мурожаат қилишди. Анжуманнинг тўлиқ қисмини ушбу видеода томоша қилишингиз мумкин:

Подготовка к чемпионату Азии идёт полным ходом
8-10 июня Ташкент примет чемпионат Азии по художественной гимнастике. Примечательно, что в этом соревновании будут разыгрываться лицензии на Олимпиаду Токио-2020. Сегодня в Национальном пресс-центре состоялась пресс-конференция посвященная первенству континента.
В мероприятии принимали участие первый заместитель председателя НОК Узбекистана Равшан Ирматов, и.о. заместителя федерации гимнастики Узбекистана Руслан Мустаев и сотрудники СМИ. В начале конференции официальные лица рассказали о подготовке к соревнованиям и о состоянии наших спортсменов. Полную часть конференции вы можете посмотреть в этом видео: