Лицензион Осиё чемпионатига тайёргарлик ОАВ нигоҳида
8-10 июнь кунлари пойтахтимиз бадиий гимнастика бўйича Осиё чемпионатига мезбонлик қилади. Ушбу мусобақа Токио-2020 Олимпия ўйинларига йўлланма бериши билан янада аҳамиятли. Бугун Миллий матбуот марказида мусобақага бағишланган матбуот анжумани бўлиб ўтди.
Унда МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов, Ўзбекистон гимнастика федерацияси раиси вазифасини бажарувчи Руслан Мустаев ва ОАВ ходимлари иштирок этишди. Мутасаддилар анжуман аввалида мусобақага олиб борилаётган тайёргарлик, спортчиларимизнинг ҳолати ҳақида гапиришди. Шундан сўнг ОАВ вакиллари ўзларини қизиқтирган саволлари билан мурожаат қилишди. Анжуманнинг тўлиқ қисмини ушбу видеода томоша қилишингиз мумкин:

Preparations for the Asian Championship are in full swing
On June 8-10, Tashkent will host the Asian Rhythmic Gymnastics Championship. It is noteworthy that licenses for the Tokyo 2020 Olympics will be played in this competition. Today, a press conference dedicated to the championship of the continent was held at the National Press Center.
The event was attended by the first deputy chairman of the NOC of Uzbekistan Ravshan Irmatov, Acting Deputy of the Gymnastics Federation of Uzbekistan Ruslan Mustayev and media staff. At the beginning of the conference, the officials told about the preparation for the competition and the condition of our athletes. You can watch the full part of the conference in this video: