Дзюдо бўйича жаҳон чемпионати ва Рио-2016 Олимпия ўйинлари совриндори Диёрбек Ўрозбоев спортчилик фаолиятини якунлаб, мураббийлик соҳасида илк қадамларини ташламоқда. Ўрозбоев 2024 йил бошидан Ўзбекистон ёшлар терма жамоасида иш бошлади.
Терма жамоамиз айни пайтда Тошкент вилоятида ўқув-машғулот йиғинини олиб бормоқда. Диёрбек ёш полвонларимизни йил давомида кутиб турган Осиё кубоги босқичлари ҳамда Туркманистонда ўтадиган ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионатига тайёрлашда бош мураббий Камол Муродовга ёрдам беради.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси номдор спортчимизга мураббийлик соҳасида ҳам муваффақият тилайди.

Уразбоев начал работу в молодёжной сборной Узбекистана в качестве тренера
Призёр Олимпийских игр Рио-2016 и чемпионата мира по дзюдо Диёрбек Уразбоев после завершения своей спортивной карьеры стал заниматься тренерской деятельностью. Уразбоев с 2024 года начал работу в молодёжной сборной Узбекистана.
Команда в настоящее время проводит учебно-тренировочные сборы в Ташкентской области. Диёрбек будет помогать главному тренеру Камолу Муродову в подготовке молодых единоборцев к этапам Кубка Азии и чемпионату мира в Туркменистане, которые ожидаются в течение года.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает именитому спортсмену покорение новых вершин и в тренерской деятельности.