Оғир атлетикачиларимиз Осиё чемпионатига тайёрланишмоқда
Оғир атлетика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Чирчиқ шаҳрида навбатдаги ўқув-машғулот йиғинини олиб бормоқда. 30 декабрга қадар давом этадиган йиғинда келаси йилнинг февраль ойида Тошкентда ўтадиган Осиё чемпионатида иштирок этиши кутилаётган 20 нафар спортчи жалб қилинган.
Қайд этиш жоиз, пойтахтимизда ўтадиган қитъа биринчилиги Париж-2024 Олимпиадаси учун муҳим рейтинг очколари тақдим этадиган турнирлардан бири саналади. Шу боис спортчиларимиз унга катта ҳажмда тайёргарлик кўришмоқда. Жамоа бош мураббийи Баҳром Мендибоевнинг сўзларига кўра, айни пайтда атлетларнинг жисмоний ҳолатини яхшилаш учун юкламалар берилмоқда. Келгуси йиғинлардан махсус техник ҳаракатларга аҳамият қаратилади.

23 Декабря 2023 2046
Сборная Узбекистана по тяжёлой атлетике проводит очередные учебно-тренировочные сборы в Чирчике. Тренировки продлятся до 30 декабря и к ним привлечены 20 спортсменов, которые, как ожидается, примут участие на чемпионате Азии в феврале месяце 2024 года в Ташкенте.
Следует отметить, что первенство континента в Ташкенте является важным турниром, так как в этом соревновании будут разыгрываться ценные рейтинговые очки ОИ Париж-2024. Учитывая этот фактор, наши тяжелоатлеты ведут тщательную подготовку к турниру. Как сообщает главный тренер сборной Бахром Мендибоев, в настоящее время уделяется особое внимание улучшению физического состояния спортсменов. Начиная со следующих сборов тяжелоатлеты начнут работать над технической подготовкой.