Ўсмир боксчиларимиз жаҳон чемпионатини юқори нотада якунлашди
Арманистон пойтахти Ереван шаҳрида бокс бўйича ўсмирлар ўртасида Жаҳон чемпионати ўтказилди. Унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси 4 та олтин, 3 та кумуш ва 4 та бронза, жами 11 та медаль билан умумжамоа ҳисобида Россия ва Арманистондан кейин учинчи ўринни эгаллади. Сўнгги кун дастурида ўтказилган финалларда рингга кўтарилган 3 та боксчимиз ҳам ғалаба қозонишга муваффақ бўлди. Ғолиб ва совриндорлар билан танишинг:
-57 кг: Севара Маматова
+80 кг: Собирахон Шаҳобиддинова
-60 кг: Ферузжон Саъдуллаев
+80 кг: Ислом Салиҳов
-46 кг: Мафтуна Мусурмонова
-75 кг: Мафтуна Янгиева
-63 кг: Ҳикматилло Ўлмасов
-46 кг: Абдураҳмон Маҳмуджонов
-66 кг: Акбар Аҳмадов
-50 кг: Ҳусан Қаҳҳоров
-70 кг: Норбек Абдуллаев
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу жаҳон чемпионатида қўлга киритилган улкан натижа билан мамлакат бокс федерацияси, мураббийлар штаби ва ёш боксчиларимизни самимий қутлайди.

Юные мастера кожаной перчатки Узбекистана завершили ЧМ на высокой ноте
В столице Армении подведены итоги чемпионата мира по боксу среди юниоров. Участвовавшая в нём сборная Узбекистана завоевала 11 медалей (4 золотые, 3 серебряные и 4 бронзовые). В общекомандном зачёте отечественная сборная заняла третье место, пропустив вперёд представителей России и Армении. 3 отечественных файтера, которые вышли на ринг в финалах заключительного дня, также смогли подняться на высшую ступень пьедестала почёта. Медалисты сборной Узбекистана:
-60 кг: Ферузжон Садуллаев
-63 кг: Хикматилло Улмасов
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Федерацию бокса страны, тренерский штаб и юных мастеров кожаной перчатки с данным результатом, достигнутым на этом чемпионате мира.