II Туркий давлатлар универсиадаси ўйинларида умумжамоа ҳисобида биринчи бўлган Ўзбекистон делегацияси кутиб олинди
Жорий йилнинг 5-9 ноябрь кунлари Қозоғистоннинг Туркистон шаҳрида II Туркий давлатлар универсиадаси ўйинлари ўтказилди. Унда Ўзбекистон делегацияси 15 та олтин, 11 та кумуш ва 10 та бронза, жами 36 та медаль билан умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритди.
Бугун мусобақада муваффақиятли иштирок этган делегациямиз тантанали кутиб олинди. Тадбирда Шаҳрулло Маҳмудов бошчилигидаги Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлигининг мутасаддилари, федерациялар масъуллари иштирок этишди. Ш.Маҳмудов талаба спортчиларимизни эришган ғалабалари билан қутлаб, уларга келгуси фаолиятларида ҳам улкан зафарлар тилади.

Состоялась торжественная церемония встречи участников II универсиады тюркоязычных государств
5-9 ноября текущего года в городе Туркистан Казахстана прошла II универсиада тюркоязычных государств. В этом соревновании делегации Узбекистана удалось завоевать 15 золотых, 1 серебряных и 10 бронзовых медалей. Благодаря этому результату, наша делегация стала первой в общекомандном зачёте.
Сегодня участники универсиады вернулись в столицу и была организована торжественная церемония встречи. В мероприятии приняли участие представители Министерства молодёжной политики и спорта во главе Шахрулло Махмудовым, ответственные лица федерации и представители спорта. Ш.Махмудов искренне поздравил студентов с победой и пожелал им успехов в дальнейшем.