Мидори Хонда: “Ўзбекистон терма жамоасини юқори даражага олиб чиқишда давом этамиз”
Маълум қилганимиздек, эртадан аёллар футболи бўйича Осиё қитъаси учун Париж-2024 Олимпиадасига йўлланма берувчи мусобақанинг 2-саралаш босқичи старт олади. Бугун Тошкент шаҳрида ўтадиган “С” гуруҳи баҳслари олдидан жамоаларнинг бош мураббийлари ҳамда сардорлари иштирокида матбуот анжумани ташкил этилди. Унда Ўзбекистон номидан терма жамоа бош мураббийи Мидори Хонда ҳамда футболчи Людмила Карачик ўз фикрларини билдиришди.
М.Хонда: “Осиё ўйинларидан сўнг бир неча кун давомида йиғин ўтказдик. Япония ва Ветнам сингари кучли терма жамоаларга қарши баҳс олиб боришдан хурсандмиз. Сўнгги йилларда жамоамиз ўсишга эришди ва мухлисларимиздан бизни қўллаб-қувватлаб туришларини сўрайман. Ўзбекистон терма жамоасини юқори даражага олиб чиқишда давом этамиз”.
Л.Карачик: “Бизнинг асосий мақсадимиз Олимпиадага йўл олиш ва бунинг учун бор имкониятимизни ишга соламиз. Мен ва барча жамоадошларим эртанги учрашувга тайёрмиз.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон терма жамоаси “С” гуруҳида Япония, Вьетнам ва Ҳиндистонга қарши баҳс олиб боради.

25 Октября 2023 2114
Как мы сообщали ранее, завтра стартует 2-й отборочный этап на Олимпийские Игры 2024 года в Париже по женскому футболу для Азиатского континента. Сегодня главные тренеры участниц группы "С", матчи которых состоятся в Ташкенте, а также капитаны команд приняли участие в пресс-конференции перед предстоящими играми. От сборной Узбекистана выступили главный тренер отечественной дружины Мидори Хонда и капитан команды Людмила Карачик.
М.Хонда: "Мы провели сборы несколько дней после Азиатских игр. Мы рады встретиться с такими сильными национальными командами, как Япония и Вьетнам. В последние годы наша команда выросла, и я прошу болельщиков узбекского спорта поддержать нас. Будем продолжать выводить сборную Узбекистана на высокий уровень”.
Л.Карачик: "Наша главная цель-попасть на Олимпиаду, и мы сделаем всё возможное для этого. Я и все мои товарищи по команде готовы к завтрашней встрече.