ЎФА президенти Абдусалом Азизов Миллий терма жамоа вакиллари билан учрашди
Хабарингиз бор, июнь ойида футбол бўйича ЖЧ-2022 ҳамда ОК-2023 қўшма саралаш баҳслари доирасида терма жамоамиз жой олган гуруҳнинг қолган ўйинлари Саудия Арабистонида марказлашган тарзда бўлиб ўтади. Унда Ўзбекистон миллий терма жамоаси Сингапур, Яман ва Саудия Арабистони вакилларига қарши ўйнайди.
Бугун сафар олдидан ЎФА президенти Абдусалом Азизов Ўзбекистон МТЖ аъзолари билан учрашди. Унда, шунингдек, МОҚ раисининг биринчи ўринбосари, ЎФА биринчи вице-президенти Равшан Ирматов, Ўзбекистон футбол фахрийлари кенгаши раиси Тўлаган Исоқов ҳам иштирок этишди. Футболимиз раҳбари Миллий жамоамиз олдида турган мусобақаларнинг масъулияти, номзодларнинг асосий таркибга лойиқлигини исботлаши қанчалик зарурлиги, ҳар бир ўйинга сидқидилдан тайёрланиш лозимлиги ҳақида гапириб ўтди.
Ижобий натижага эришиш учун ЎФА томонидан барча зарур шароитлар тақдим этилиши таъкидланди. Жамоа етакчилари ҳам ушбу баҳслар ҳақида ўз фикрларини билдириб ўтди. Самимий руҳда ўтган суҳбат якунида Абдусалом Абдумавлонович масъулиятли турнирда жамоага омад тилади.

Президент АФУ Абдусалом Азизов встретился с представителями Национальной сборной
Как вам известно, в июне месяце оставшиеся матчи группового этапа в рамках отбора ЧМ-2022 и КА-2023 пройдут в Саудовской Аравии. Национальная сборная Узбекистана сыграет с командами Сингапура, Йемена и Саудовской Аравии.
Сегодня перед отбытием президент АФУ Абдусалом Азизов встретился с представителями Национальной сборной. В мероприятии также принимали участие первый заместитель председателя НОК, первый вице-президент АФУ Равшан Ирматов, председатель Совета ветеранов футбола Узбекистана Туляган Исаков. Абдусалом Азизов особо отметил, что предстоящие соревнования играют очень важную роль и что кандидатам необходимо доказать, что они достойны играть в составе сборной, а также, что надо усердно готовится к каждому матчу.
Было сказано, что со стороны АФУ будут созданы все необходимые условия для достижения результатов. Лидеры сборной тоже выразили своё мнение относительно предстоящих игр. В конце беседы, которая проходила в дружеской атмосфере, Абдусалом Абдумавлонович пожелал удачи футболистам.
Завтра Национальная сборная Узбекистана по футболу отбудет в ОАЭ для проведения последнего учебно-тренировочного сбора.