Жаҳон чемпионатида иштирок этувчи оғир атлетикачиларимиз билан танишинг
23-31 май кунлари пойтахтимиз оғир атлетика бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионатига мезбонлик қилади. Унда дунёнинг 40 дан ортиқ мамлакатидан ёш юлдузлар иштирок этишади.
Терма жамоамиз мураббийлар штаби мазкур мусобақада иштирок этувчи спортчиларимиз номини эълон қилди. Унга кўра, 14 нафар спортчимиз мазкур дунё биринчилигида юртимиз шарафини ҳимоя қилади. Улар орасида ўсмирлар Олимпиадаси совриндорлари Муҳаммадқодир Тоштемиров, Кумушхон Файзуллаевa, шунингдек, Турсуной Жабборова, Нигора Абдуллаева, Ҳакимжон Шамсиддинов каби иқтидорли ёшларни ҳам учратиш мумкин. Тўлиқ таркиб эса қуйидагича:
Йигитлар:
-55 кг: Ҳусинбой Матрасулов
-61 кг: Оғабек Нафасов
-81 кг: Ҳакимжон Шамсиддинов
-81 кг: Ҳожиакбар Олимов
-89 кг: Муҳаммадқодир Тоштемиров
-89 кг: Валижон Шарипов
-96 кг: Қурбонмурод Намозов
-102 кг: Мирҳосил Мирзабоев
Қизлар:
-55 кг: Нигора Абдуллаева
-59 кг: Машҳура Рустамова
-64 кг: Кумушхон Файзуллаева
-71 кг: Нигора Сувонова
-71 кг: Мадинабону Жўраева
-76 кг: Турсуной Жабборова
Эслатиб ўтамиз, ушбу мусобақа Токио-2020 Олимпиадаси рейтинги учун ҳам қимматли очколарни тақдим этади.

The names of our weightlifters who will take part in the World Cup
On May 23-31, Tashkent will host the World Weightlifting Championship among young people. Representatives of more than 40 countries of the world will take part in the competition.
The coaching staff of the national team of Uzbekistan announced the names of weightlifters who will take part in the World Championship. The total number of our athletes is 14, among which we can see the winners of the youth Olympics — Mukhammadkodir Toshtemirov and Kumushkhon Fayzullayeva, as well as young and talented athletes — Tursuna Zhabborova, Nigora Abdullayeva, Khakimjon Shamsiddinov. Full list of participants:
-55 kg: Khusinboy Matrasulov
-61 kg: Ogabek Nafasov
-81 kg: Khakimjon Shamsiddinov
-81 kg: Khozhiakbar Olimov
-89 kg: Mukhammadkodir Toshtemirov
-89 kg: Valizhon Sharipov
-96 kg: Kurbonmurod Namozov
-102 kg: Mirkhosil Mirzaboyev
-55 kg: Nigora Abdullayeva
-59 kg: Mashkhura Rustamova
-64 kg: Kumushkhon Fayzullayeva
-71 kg: Nigora Suvonova
-71 kg: Madinabonu Zhuraeva
-76 kg: Tursunoy Zhabborova
We remind you that the participants of the championship have a chance to record valuable rating points for Tokyo 2020 on their account.