МОҚ раҳбари Осиё чемпионатига жўнаб кетаётган боксчиларимизга омад тилади
Эртага бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Осиё чемпионатида иштирок этиш учун БААга жўнаб кетади. Бугун МОҚ раҳбарияти боксчиларимизга омад тилаш учун Ўзбекистон бокс федерациясида жам бўлишди.
Кузатиш тадбирида МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов, МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов, федерация мутасаддилари, терма жамоамиз мураббийлари ва спортчилар иштирок этишди. МОҚ раҳбари боксчиларимиз билан суҳбатлашар экан, уларга ўзининг илиқ тилакларини йўллаб қолди.
“Мухлисларимиз қатори бутун дунё Сизларнинг иштирокингиздаги жангларни томоша қилиш ниятида турибди. Бўлажак мусобақада яна бир бор ўзбек боксининг қитъамизда қанчалик кучли эканини кўрсатиб келишингизга ишонамиз. Бу Токио-2020 Олимпиадаси олдидан халқимиз учун қувончли дамларнинг бир қисми бўлсин. Ўз ғалабаларингиз билан Президентимиз ва мухлисларимизни хурсанд қилинг”, – деди Рустам Шоабдураҳмонов.
Эслатиб ўтамиз, Осиё чемпионати 21-31 май кунлари бўлиб ўтади. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси бўлажак мусобақада ҳамюртларимизга омад тилайди.

The Chairman of the NOC wished good luck to the boxers who are leaving for the Asian Championship
Tomorrow, the Uzbek national boxing team will leave for the UAE to participate in the Asian Championship. Today, the leaders of the NOC visited the Boxing Federation of Uzbekistan and wished good luck to the athletes.
The event was attended by the chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov, the deputy chairman of the NOC, the first deputy head of the Boxing Federation of Uzbekistan Saken Polatov, representatives of the federation, coaches of the national team and boxers. Talking with the athletes, the head of the NOC wished them good luck.
"Along with the Uzbek fans, the whole world will be watching your performances. We believe that this time you will once again prove the power and superiority of our boxing. Let this be the beginning of a victorious path before Tokyo 2020. Please our Dear President and all your fans with your bright victories, " said Rustam Shaabdurakhmanov.
We remind you that the Asian Championship will be held from May 21 to 31. The National Olympic Committee wishes success and bright victories to our boxers.