МОҚ раҳбари Осиё чемпионатига жўнаб кетаётган боксчиларимизга омад тилади
Эртага бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Осиё чемпионатида иштирок этиш учун БААга жўнаб кетади. Бугун МОҚ раҳбарияти боксчиларимизга омад тилаш учун Ўзбекистон бокс федерациясида жам бўлишди.
Кузатиш тадбирида МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов, МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов, федерация мутасаддилари, терма жамоамиз мураббийлари ва спортчилар иштирок этишди. МОҚ раҳбари боксчиларимиз билан суҳбатлашар экан, уларга ўзининг илиқ тилакларини йўллаб қолди.
“Мухлисларимиз қатори бутун дунё Сизларнинг иштирокингиздаги жангларни томоша қилиш ниятида турибди. Бўлажак мусобақада яна бир бор ўзбек боксининг қитъамизда қанчалик кучли эканини кўрсатиб келишингизга ишонамиз. Бу Токио-2020 Олимпиадаси олдидан халқимиз учун қувончли дамларнинг бир қисми бўлсин. Ўз ғалабаларингиз билан Президентимиз ва мухлисларимизни хурсанд қилинг”, – деди Рустам Шоабдураҳмонов.
Эслатиб ўтамиз, Осиё чемпионати 21-31 май кунлари бўлиб ўтади. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси бўлажак мусобақада ҳамюртларимизга омад тилайди.

Председатель НОК пожелал удачи боксёрам которые отбывают на чемпионат Азии
Завтра сборная Узбекистана по боксу отбудет в ОАЭ для участия на чемпионате Азии. Сегодня руководители НОК посетили федерацию бокса Узбекистана и пожелали удачи спортсменам.
В мероприятии принимали участие председатель НОК Рустам Шаабдурахманов, заместитель председателя НОК, первый заместитель руководителя федерации бокса Узбекистана Сакен Полатов, представители федерации, тренеры сборной и боксёры. Беседуя со спортсменами, руководитель НОК пожелал им удачи.
«Наряду с узбекскими болельщиками, весь мир будет наблюдать за вашими выступлениями. Мы верим, что и на этот раз вы ещё раз докажите мощь и превосходство нашего бокса. Пусть это станет началом победоносного пути перед Токио-2020. Порадуйте нашего Уважаемого Президента и всех поклонников своими яркими победами», — сказал Рустам Шаабдурахманов.
Напоминаем, чемпионат Азии пройдёт с 21 по 31 мая. Национальный Олимпийский комитет желает успехов и ярких побед нашим боксёрам.