Бадиий гимнастикачиларимиз жаҳон чемпионатига тайёрланишмоқда
Бадиий гимнастика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси айни кунларда Озарбайжон пойтахтида ўқув-машғулот йиғинини олиб бормоқда. Мазкур йиғин 23-27 август кунлари Испаниянинг Валенсия шаҳрида ўтадиган лицензион жаҳон чемпионатига тайёргарликнинг сўнгги босқич вазифасини ўтаб беради.
Жаҳон чемпионатида Тахмина Икромова ҳамда Эвелина Атальянц яккалик, Шаҳзода Ибрагимова, Мария Пак, Мумтоза Исҳоқзода, Наргиза Жуманиёзова, Рухшона Деҳқонова, Ирода Содиқова гуруҳ машқлари дастурида юртимиз шарафини ҳимоя қилишади. Таркибдан Э. Атальянц Тошкентда алоҳида дастурда тайёргарлик кўрмоқда. Қолган барча спортчилар Бокуда бўлиб туришибди ва улар 20 август санасида Испанияга йўл олишади.

18 Августа 2023 2340
В эти дни сборная Узбекистана по художественной гимнастике проводит УТС в столице Азербайджана. Данные тренировки станут заключительным этапом подготовки к лицензионному чемпионату мира, который пройдёт в Валенсии (Испания) с 23 по 27 августа.
К сборам в Баку был привлечён состав, который будет участвовать в предстоящем первенстве планеты. На ЧМ честь нашей страны будут защищать Тахмина Икромова и Эвелина Атальянц (индивидуальная программа), Шахзода Ибрагимова, Мария Пак, Мумтоза Исхокзода, Наргиза Джуманиёзова, Рухшона Дехконова, Ирода Содикова (групповые упражнения). В Ташкенте по отдельной программе тренировки ведёт Э.Атальянц, а остальной состав команды готовятся в Баку, где сборы продлятся до 20 августа. После этого грации отправятся в Испанию.