Ўзбек бокси фидойиси Рустам Холмуҳамедов 64 ёшда
Бугун ўзбек спорти фахрийларидан бири, педагогика фанлари доктори Рустам Холмуҳамедов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Рустам Деканович Холмуҳамедов 1957 йил 17 май куни Тошкент шаҳрида туғилган. 1978 йил Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия институтини тамомлагач, умрининг асосий қисмини ушбу даргоҳда ўзбек спорти ривожига сарфлади. Узоқ йиллар ушбу олий ўқув юртида ўқитувчи, тадқиқотчи, кафедра мудири, декан, ректор ўринбосари каби лавозимларда меҳнат қилди. Фаолияти давомида бокс спортига оид кўплаб илмий тадқиқотлар, адабиётлар ва турли қўлланмалар ёзган. Педагогика фанлари доктори илмий унвонига сазовор бўлган. Ҳозирда ЎзДЖСТУ профессори, Ўзбекистон бокс федерациясининг Илмий-комплекс гуруҳи раҳбари сифатида фаолиятини давом эттириб келмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Рустам Холмуҳамедовни таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Congratulations to Rustam Kholmukhamedov!
Today, one of the veterans of sports of Uzbekistan, Doctor of Pedagogical Sciences Rustam Kholmukhamedov celebrates his birthday.
Rustam Dekanovich Kholmukhamedov was born on May 17, 1957 in Tashkent. In 1978, he graduated from the Uzbek State Institute of Physical Culture and spent most of his life in this educational institution, working for the benefit of Uzbek sports. For many years, he worked as a teacher, researcher, head of the department, dean and deputy rector. He has a scientific degree, Doctor of Pedagogical Sciences. Professor of the Uzbek State University of Physical Culture and Sports, currently he is the head of the scientific and complex group of the Boxing Federation of Uzbekistan.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Rustam Kholmukhamedov on his birthday, wishes him good health and prosperity.