Ўзбек бокси фидойиси Рустам Холмуҳамедов 64 ёшда
Бугун ўзбек спорти фахрийларидан бири, педагогика фанлари доктори Рустам Холмуҳамедов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Рустам Деканович Холмуҳамедов 1957 йил 17 май куни Тошкент шаҳрида туғилган. 1978 йил Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия институтини тамомлагач, умрининг асосий қисмини ушбу даргоҳда ўзбек спорти ривожига сарфлади. Узоқ йиллар ушбу олий ўқув юртида ўқитувчи, тадқиқотчи, кафедра мудири, декан, ректор ўринбосари каби лавозимларда меҳнат қилди. Фаолияти давомида бокс спортига оид кўплаб илмий тадқиқотлар, адабиётлар ва турли қўлланмалар ёзган. Педагогика фанлари доктори илмий унвонига сазовор бўлган. Ҳозирда ЎзДЖСТУ профессори, Ўзбекистон бокс федерациясининг Илмий-комплекс гуруҳи раҳбари сифатида фаолиятини давом эттириб келмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Рустам Холмуҳамедовни таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Рустама Холмухамедова!
Сегодня один из ветеранов спорта Узбекистана, доктор педагогических наук Рустам Холмухамедов отмечает свой День рождения.
Холмухамедов Рустам Деканович родился 17 мая 1957 года в Ташкенте. В 1978 году окончил Узбекский государственный институт физической культуры и основную часть своей жизни провёл в этом учебном заведении, трудясь во благо узбекского спорта. В течении долгих лет он проработал в качестве преподавателя, исследователя, заведующего кафедрой, декана и заместителя ректора. Имеет научную степень, доктор педагогических наук. Профессор Узбекского государственного университета физической культуры и спорта, в настоящее время является руководителем научно-комплексной группы федерации бокса Узбекистана.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Рустама Холмухамедова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и благополучия.