Таэквондочиларимиз лицензион турнирда қатнашиш учун Иорданияга жўнаб кетишди
Хабарингиз бор, 21-22 май кунлари Иорданиянинг Амман шаҳрида осиёлик таэквондочилар ўртасида Токио-2020 Олимпиадаси учун учун лицензион турнир бўлиб ўтади. Ушбу мусобақада Ўзбекистондан 3 нафар (1 эркак ва 2 аёл) таэквондочи иштирок этиш ҳуқуқига эга.
Ўзбекистон таэквондо ассоциациясининг маълум қилишича, бугун Ўзбекистон таэквондо терма жамоаси аъзолари Тошкент-Дубай-Амман йўналиши бўйлаб Иорданияга жўнаб кетишди. Спортчиларимизнинг хавфсизлиги тўлиқ таъминланган ҳолда, махсус кийимларда учиб кетишганини таъкидлаш лозим.

Our Taekwondo athletes have left for Jordan
As you know, a licensed tournament among Asian taekwondo athletes will be held in Amman (Jordan) on May 21-22. On behalf of Uzbekistan, 3 representatives (1 man and 2 women) have the right to participate in this competition.
According to the WT Taekwondo Association of Uzbekistan, today representatives of the Uzbekistan taekwondo WT team in the direction of Tashkent-Dubai-Amman left for Jordan. It should be noted that for the purpose of safety, the athletes went in special clothes.
Athletes:
Nigora Tursunkulova
Ozoda Sobirzhonova
Svetlana Osipova
Feruza Sodikova
Zhasur Zhaysunov
Ulugbek Rashitov
Coaching staff:
Pavel Khan
Kim Jung Jin
Dmitry Hwan
Baklavon Sobirov
Masud Yunusov (doctor)
Stanislav Dogbayev (massage therapist)
Murodjon Choriev (General Secretary)
Dmitry Kim (International Judge)
The National Olympic Committee of Uzbekistan wishes good luck and victories to our taekwondo athletes in such an important tournament.