Наманган вилоятида ёшлар учун яратилган шароитлар Республика ишчи гуруҳи нигоҳида
Айни кунларда ҳудудларда ёшлар билан ишлаш ва спорт соҳасида олиб борилаётган ишлар ҳолатини ўрганиш бўйича Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлиги, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раҳбариятидан иборат Республика ишчи гуруҳи тузилган бўлиб, мутасаддилар юртимизнинг барча вилоятларида мазкур йўналиш бўйича ҳолатни ўрганиб чиқишмоқда. МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Наманган вилоятида бўлиб турибди.
Даставвал, вилоят Ёшлар сиёсати ва спорт бошқармаси раҳбарияти мавзу бўйича ҳудудларда олиб борилаётган ишлар билан таништирди. Шундан сўнг ишчи гуруҳ Поп, Давлатобод, Янги Наманган, Чуст туманлари ва Наманган шаҳрига бориб, у ерлардаги спорт мактаблари ва объектларнинг фаолиятини ўрганди. Поп туманида қурилаётган 2-БЎСМ мутасаддиларнинг эътиборини жалб этди. 5000 метр квадрат майдонни эгаллайдиган ушбу масканда ёшларнинг спорт билан шуғулланишлари учун барча шароитлар яратилади.
Шерзод Рихсибаевич барча туманлардаги спорт мактабларининг фаолияти билан танишар экан, иш самарадорлигини ошириш бўйича қўшимча топшириқлар берди. Шунингдек, Муроджон Аҳмадалиев, Адҳамжон Эргашев каби жаҳон ареналарида улкан ютуқларга эришган наманганлик спортчиларни вилоят ёшлари учун намуна қилиб кўрсатиш, улардаги ватанпарварлик руҳини кучайтириш хусусида алоҳида тўхталди.

Рабочая группа посетила спортивные объекты Намангана
В эти дни создана республиканская рабочая группа в составе руководства Министерства молодежной политики и спорта, Национального Олимпийского комитета Узбекистана по работе с молодёжью и изучению состояния дел в сфере спорта в регионах. Должностные лица изучают ситуацию по данному направлению во всех уголках страны. Рабочая группа во главе с заместителем председателя НОК Шерзодом Ташматовым находится в Наманганской области.
Сначала руководство управления Молодёжной политики и спорта Наманганской области ознакомило с проводимой в регионах работой в данном направлении. После этого рабочая группа отправилась в Поп, Давлатобод, Янги Наманган, Чуст и город Наманган, где изучила деятельность спортивных школ и объектов. ДЮСШ-2, строящаяся в районе Поп, привллекла особое внимание официальных лиц. На этом объекте площадью 5000 квадратных метров будут созданы все необходимые условия для занятий спортом.
Ознакомившись с деятельностью спортивных школ во всех районах, Шерзод Рихсибаевич дал дополнительные поручения по повышению эффективности работы. Он также особо подчеркнул, что спортсменов из Намангана, добившиеся больших успехов на мировой арене, такие как Муроджон Ахмадалиев, Адхамжон Эргашев, нужно ставить в пример для подражания молодёжи, и что они являются образцом воспитания представителей подрастающего поколения в духе патриотизма и любви к Родине.