МОҚ раиси курашчиларимиз билан суҳбатлашди
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси муҳтарам Президентимизнинг Токио-2020 Олимпия ўйинларига кўрилаётган тайёргарликни янада кучайтириш бўйича берган топшириқлари асосида фаолият олиб бормоқда. Бугун МОҚ раҳбари Рустам Шоабдураҳмонов эркин ва юнон-рум кураши бўйича терма жамоамиз вакиллари билан учрашди.
“Динамо” спорт мажмуасида ўтган суҳбатда йиғинда иштирок этаётган курашчиларимиз ва уларнинг мураббийлари, МОҚ мутасаддилари иштирок этишди. Учрашувда Рустам Шоабдураҳмонов мураббийлар ва спортчилар билан Токио Олимпиадасига тайёргарлик бўйича алоҳида суҳбатлашди. Унда уларнинг режалари, оилавий шароитлари, Олимпиададаги рақибларининг қанчалик ўрганилаётгани ҳақида гап борди.
Эслатиб ўтамиз, эркин ва юнон-рум кураши усталари Токио-2020 Олимпия ўйинларига 4 тадан, жами 8 та йўлланма олишди. МОҚ раҳбари суҳбат давомида Олимпиадага тайёргарликни янада кучайтириш бўйича кўрсатма берди. Шунингдек, келгуси Олимпия ўйинларига кучли захира спортчиларини шакллантириш учун ёшлар ўртасида шаффоф селекция ишларини ташкил этиш ва улар ўртасида мусобақаларни кўпайтириш бўйича таклифини ҳам билдирди.

Председатель НОК поговорил с нашими борцам
Национальный олимпийский комитет Узбекистана осуществляет свою деятельность в соответствии с поручениями Президента нашей страны по дальнейшему усилению подготовки к Олимпийским играм в Токио-2020. Сегодня глава НОК Рустам Шоабдурахманов встретился с представителями нашей сборной по вольной и греко-римской борьбе.
В беседе, прошедшей в спорткомплексе” Динамо", приняли участие борцы, участвующие в собрании, их тренеры, представители МОК. В ходе встречи Рустам Шоабдурахманов отдельно поговорил с тренерами и спортсменами о подготовке к Олимпиаде в Токио. В нем рассказывалось об их планах, семейных обстоятельствах, о том, как учатся их соперники на Олимпиаде.
Напомним, что мастера вольной и греко-римской борьбы завоевали 4 путевки на Олимпийские игры в Токио-2020, всего 8. В ходе беседы глава МОК дал поручения по дальнейшему усилению подготовки к Олимпиаде. Он также предложил организовать прозрачную селекционную работу среди молодежи и увеличить соревнования между ними для формирования сильных резервных спортсменов на предстоящие Олимпийские игры.