МОҚ раиси курашчиларимиз билан суҳбатлашди
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси муҳтарам Президентимизнинг Токио-2020 Олимпия ўйинларига кўрилаётган тайёргарликни янада кучайтириш бўйича берган топшириқлари асосида фаолият олиб бормоқда. Бугун МОҚ раҳбари Рустам Шоабдураҳмонов эркин ва юнон-рум кураши бўйича терма жамоамиз вакиллари билан учрашди.
“Динамо” спорт мажмуасида ўтган суҳбатда йиғинда иштирок этаётган курашчиларимиз ва уларнинг мураббийлари, МОҚ мутасаддилари иштирок этишди. Учрашувда Рустам Шоабдураҳмонов мураббийлар ва спортчилар билан Токио Олимпиадасига тайёргарлик бўйича алоҳида суҳбатлашди. Унда уларнинг режалари, оилавий шароитлари, Олимпиададаги рақибларининг қанчалик ўрганилаётгани ҳақида гап борди.
Эслатиб ўтамиз, эркин ва юнон-рум кураши усталари Токио-2020 Олимпия ўйинларига 4 тадан, жами 8 та йўлланма олишди. МОҚ раҳбари суҳбат давомида Олимпиадага тайёргарликни янада кучайтириш бўйича кўрсатма берди. Шунингдек, келгуси Олимпия ўйинларига кучли захира спортчиларини шакллантириш учун ёшлар ўртасида шаффоф селекция ишларини ташкил этиш ва улар ўртасида мусобақаларни кўпайтириш бўйича таклифини ҳам билдирди.

The chairman of the NOC talked to our wrestlers
The National Olympic Committee of Uzbekistan carries out its activities in accordance with the instructions of the President of our country to further strengthen preparations for the Olympic Games in Tokyo 2020. Today, the head of the NOC, Rustam Shoabdurakhmanov, met with representatives of our freestyle and Greco-Roman wrestling team.
The wrestlers participating in the meeting, their coaches, and representatives of the IOC took part in the conversation held at the Dynamo Sports Complex. During the meeting, Rustam Shoabdurakhmanov separately talked with coaches and athletes about preparing for the Olympic Games in Tokyo. It told about their plans, family circumstances, and how their rivals are studying at the Olympics.
Recall that the masters of freestyle and Greco-Roman wrestling won 4 tickets to the Olympic Games in Tokyo-2020, a total of 8. During the conversation, the head of the IOC gave instructions to further strengthen preparations for the Olympics. He also suggested organizing transparent selection work among young people and increasing competitions between them to form strong reserve athletes for the upcoming Olympic Games.