Фазлиддин Ғоибназаровни табриклаймиз!
Бугун таниқли ўзбек боксчиси, Олимпия ўйинлари ғолиби Фазлиддин Ғоибназаров ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Фазлиддин Ғоибназаров 1991 йил 16 июнь куни Тошкент вилоятида туғилган. 2015 йил бокс бўйича Таиландда ўтказилган Осиё ва Қатар мезбонлигидаги жаҳон чемпионати совриндори. ЖЧ орқали -64 кг вазн тоифасида Рио-2016 Олимпиадасига йўлланма олган вакилимиз 4 йилликнинг энг нуфузли мусобақасида олтин медални қўлга киритди. Кўрсатган мана шундай натижалари учун “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Фазлиддин Ғоибназаровни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Фазлиддина Гаибназарова!
Сегодня знаменитый узбекский боксёр, Олимпийский чемпион Фазлиддин Гаибназаров празднует свой День рождения.
Фазлиддин Гаибназаров родился 16 июня 1991 года в Ташкентской области. Серебряный призёр чемпионата мира в Дохе и первенства континента в Бангкоке 2015 года. Олимпийский чемпион Рио-2016 в весовой категории до 64 кг. Обладатель почётного звания "Узбекистон ифтихори".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет именинника с сегодняшним днём, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.