Эркин курашчиларимиздан тўртта медаль
Қирғиз Республикасида спорт курашлари бўйича 17 ва 23 ёшгача бўлган спортчилар ўртасида Осиё чемпионати бўлиб ўтаётгани ҳақида хабар берган эдик. Айни пайтга келиб, 17 ёшгача бўлган атлетлар баҳси якунланди.
Ушбу ёш тоифасида сўнгги бўлиб эркин курашчилар ўртасида ғолиб ва совриндорлар номи аниқланди. Унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси аъзоларидан Бобожон Ибодуллаев (-45 кг), Абдумалик Жалолиддинов (-48 кг), Шоҳруҳбек Сапоев (-55 кг) ва Элдорбек Ҳасанов (-110 кг) бронза медалларига эга чиқишди.
Шу тариқа, U-17 ёш тоифасидаги курашчиларимиз мусобақани 2 та олтин, 4 та кумуш ва 9 та бронза медаллари билан якунлашди. Регламентга кўра, бугун мусобақада дам олиш куни. Эртадан 23 ёшгача бўлган курашчилар ўз маҳоратларини намойиш этишади.

От вольников 4 медали
Ранее мы сообщали о том, что в Республике Кыргызстан проходит чемпионат Азии по спортивной борьбе среди спортсменов в возрасте от 17 до 23 лет. К этому моменту завершились состязания спортсменов до 17 лет.
Последними в этой возрастной категории были названы победители и призеры среди борцов вольного стиля. Бронзовые медали завоевали Бобожон Ибодуллаев (-45 кг), Абдумалик Джалолиддинов (-48 кг), Шохрухбек Сапоев (-55 кг) и Элдорбек Хасанов (-110 кг).
Таким образом, отечественные борцы в возрастной категории U-17 завершили турнир с 2 золотыми, 4 серебряными и 9 бронзовыми медалями. Сегодня на соревнованиях выходной день. С завтрашнего дня в борьбу вступят спортсмены до 23 лет.