Ўзбек спорти учун унутилмас кун
Боксчиларимиз билан бир қаторда дзюдочиларимиз ҳам жаҳон чемпионатида тарихий натижа қайд этишмоқда. +100 кг вазн тоифасида Алишер Юсупов япониялик Кокоро Кагеурани иппон баҳоси билан мағлубиятга учратиб, бронза медалига сазовор бўлди.
Шу тариқа, дзюдочиларимиз яккалик беллашувларини 2 та кумуш ва 2 та бронза, жами 4 та медаль билан якунлашмоқда. Ҳали ҳеч бир жаҳон чемпионатида терма жамоамиз 4 та медаль қўлга киритмаган эди. Қайд этиш жоиз, эртага ҳамюртларимиз аралаш жамоавий дастурда ҳам медаллар учун кураш олиб боришади.

Незабываемый день для узбекского спорта
Наряду с узбекскими боксёрами, отечественные дзюдоисты также отмечают исторический результат на чемпионате мира. В весовой категории +100 кг Алишер Юсупов победил японца Кокоро Кагеуру и завоевал бронзовую медаль.
Таким образом, дзюдоисты сборной Узбекистана завершают индивидуальные соревнования с 2 серебряными и 2 бронзовыми медалями. Ни на одном чемпионате мира отечественная сборная ещё не завоёвывала 4 награды. Стоит отметить, что завтра узбекские единоборцы будут бороться за медали и в смешанной командной программе.