Қиличбозларимиз учун Париж-2024 Олимпиадасига йўлланма берувчи цикл бошланди
Бугун Жанубий Кореянинг Сеул шаҳрида қиличбозликнинг сабля йўналиши бўйича Гран-при мусобақаси бошланди. Қайд этиш ўринлики, ушбу старт мазкур спорт турида Париж-2024 Олимпия ўйинлари йўлланмаси учун рейтинг очколарини тақдим қилувчи биринчи турнир ҳисобланади. Унда Ўзбекистон терма жамоаси ҳам катта таркибда иштирок этмоқда.
Регламентга кўра, бугун эркаклар ўртасида гуруҳ баҳслари ва 1/64 финал босқичигача бўлган жанглар ўтказилди. Афсуски, ушбу босқичга терма жамоамиз вакилларидан ҳеч ким етиб кела олмади. Эртага қизлар ўртасидаги саралаш беллашувлари ўтказилади. Ҳамюртларимиз қуйидаги таркибда иштирок этишмоқда:
Эркаклар: Исломбек Абдазов, Муса Аймуратов, Азизбек Даулетназаров, Зуҳриддин Қодиров, Шерзод Мамутов.

Для фехтовальщиков начался отборочный цикл на Олимпийские Игры 2024 года в Париже
Сегодня в Сеуле (Южная Корея) стартовал Гран-при по фехтованию на саблях. Стоит отметить, что этот турнир является первым рейтинговым в этом виде спорта, который предоставляет очки на пути Париж-2024. В состязаниях принимает участие также сборная Узбекистана.
По регламенту сегодня состоялись групповые встречи и противостояния до 1/64 финала среди мужчин. К сожалению, до этого этапа не дошёл никто из представителей отечественной делегации. Завтра пройдут отборочные соревнования среди девушек.
Мужчины: Исломбек Абдазов, Муса Аймуратов, Азизбек Даулетназаров, Зухриддин Кодиров, Шерзод Мамутов.
Женщины: Зайнаб Дайибекова, Гулистан Пердибаева, Самира Шокирова, Айсулу Уснатдинова, Фернанда Эррера, Паола Плиего.