“Ҳумо арена”да тайёргарлик авжида
Бокс бўйича эркаклар ўртасидаги жаҳон чемпионатини қабул қиладиган “Ҳумо арена” муз саройида айни пайтда қизғин тайёргарлик жараёни давом этмоқда. Бугун МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ҳамда Қўмита раиси ўринбосари, Ўзбекистон бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов аренага ташриф буюриб, жараённи кўздан кечиришди.
Ҳозирда аренада монтаж ишлари олиб борилмоқда. Шундан сўнг дунёнинг энг кучли боксчиларини аниқлаб берадиган ринглар жойлаштирилади. Регламентга кўра, жанглар 2 та рингда ўтказилади. Мутасаддилар тайёргарлик жараёнини кўздан кечиришар экан, барча иш ўз муддатида аъло даражада якунланган бўлиши лозимлигини, меҳмонлар ва томошабинлар учун қулай шароит яратиш муҳимлигини таъкидлашди.
30 апрель куни аренада дунё биринчилигининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтади. Ўрганиш ишлари давомида маросим дастури ва бошқа йўналишлар ҳам атрофлича кўриб чиқилиб, иш самарадорлигини ошириш бўйича қўшимча тавсиялар берилди.

Подготовка на «Хумо арена» в самом разгаре
В ледовом дворце “Хумо Арена”, который уже через несколько дней примет чемпионат мира по боксу среди мужчин, в настоящее время идёт интенсивная подготовка к предстоящим важным стартам. Сегодня Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и заместитель председателя Комитета, первый заместитель главы Федерации бокса Узбекистана Сакен Полатов посетили данный спортивный комплекс и ознакомились с подготовительным процессом.
В настоящее время на арене ведутся монтажные работы. После этого будут размещены 2 ринга. Проверяя процесс подготовки, официальные лица отметили, что все работы должны быть выполнены в установленный срок, важно создать комфортные условия для гостей и зрителей.
30 апреля здесь состоится торжественное открытие первенства планеты. В ходе визита были также подробно рассмотрены программа церемонии и другие процессы, а также даны дополнительные рекомендации по повышению эффективности работы.