Бадиий гимнастика бўйича Жаҳон кубоги босқичининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди
Маълум қилганимиздек, Тошкентда бадиий гимнастика бўйича Жаҳон кубогининг учинчи босқичига старт берилди. Биринчи кун доирасида саралаш беллашувлари ниҳоясига етгач мусобақанинг тантанали очилиш маросими ўтказилди.
Маросимда Халқаро гимнастика федерацияси (FIG), Ўзбекистон Республикаси Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлиги, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси, мамлакат гимнастика федерацияси раҳбарияти, мусобақа меҳмонлари иштирок этишди. Тадбирнинг расмий қисмида Ёшлар сиёсати ва спорт вазири Адҳам Икрамов сўз олиб, мамлакатимизда хотин-қизлар спорти, хусусан, гимнастика турларига қаратилаётган улкан эътибор ҳақида тўхталиб ўтди ва мусобақа иштирокчиларига омад тилади. Шундан сўнг саҳналаштирилган бадиий чиқишлар, шўх куй-қўшиқлар меҳмонларга янада кўтаринки кайфият улашди.
Эслатиб ўтамиз, ушбу мусобақада дунёнинг 31 мамлакатидан ташриф буюрган маҳоратли гимнастика усталари медаллар учун кураш олиб боришмоқда. Баҳсларнинг илк ғолиблари бугун аниқланади.

Состоялась торжественная церемония открытия этапа Кубка мира по художественной гимнастике
Как мы сообщали ранее, в Ташкенте стартовал третий этап Кубка мира по художественной гимнастике. По окончании квалификационных соревнований состоялась торжественная церемония открытия.
В мероприятии приняли участие ответственные лица Министерства молодёжной политики и спорта, Национального Олимпийского комитета, Международной федерации гимнастики и Федерации гимнастики Узбекистана. В официальной части мероприятия министр Молодёжной политики и спорта Адхам Икрамов отметил огромное внимание, уделяемое женскому спорту в нашей стране, в частности, гимнастическим видам спорта и пожелал участницам престижных стартов успехов и удачного выступления. По завершении официальной части мероприятия все собравшиеся получили массу положительных эмоций, которые без преувеличения, надолго останутся в сердцах каждого участника мероприятия.
Напомним, что в данных стартах за медали борются именитые грации из 31 страны мира. Первые медалистки будут определены сегодня.