Тошкентга теннис ҳавоси қайтди
Бугун пойтахтимиздаги Олимпия захиралари теннис мактабида аёллар ўртасида норасмий жаҳон чемпионати “Билли Жин Кинг кубоги” (собиқ Федерациялар кубоги)нинг Осиё-Океания минтақаси саралаш босқичи старт олади. Унда 1-гуруҳдан ўрин олган Ўзбекистон аёллар терма жамоаси кейинги босқич йўлланмаси учун баҳс олиб боради.
Ушбу гуруҳдан ҳамюртларимиздан ташқари Хитой, Жанубий Корея, Ҳиндистон, Япония ва Таиланд жамоалари ҳам ўрин олган. Мазкур мусобақа учун Акгул Омонмуродова, Севил Юлдашева, Сабрина Олимжонова, Мафтуна Қаҳрамонова, Гулсина Халимуллина терма жамоамиз таркибидан жой олган. Регламентга кўра, жамоалар ҳар куни айлана тизимида ўзаро баҳс олиб боришади. Ўйинлар 15 апрелга қадар давом этади.

В Ташкент вернулся Воздух тенниса
Сегодня в Республиканской теннисной школе Олимпийского резерва стартует неофициальный чемпионат мира среди женщин, отборочный этап Кубка Азиатско-океанического региона “Кубок Билли Джин Кинг” (в прошлом Кубок Федерации). В данных соревнованиях женская сборная Узбекистана будет оспаривать путёвку в следующий этап в группе-1.
Помимо наших соотечественниц, в эту группу входят команды Китая, Южной Кореи, Индии, Японии и Таиланда. Состав отечественной команды: Акгуль Омонмуродова, Севиль Юлдашева, Мафтунабону Кахрамонова, Омина Валиханова, Сабрина Олимжонова, Гульсина Халимуллина. Согласно регламенту, команды каждый день будут состязаться по круговой системе. Турнир продлится до 15 апреля.