Футболчи қизларимиз Париж-2024 йўлланмалари учун курашга киришишмоқда
Эртага Тошкентда аёллар футболи бўйича Париж-2024 Олимпия ўйинларига йўлланма берувчи саралаш мусобақасининг биринчи босқичи старт олади. Бугун “А” гуруҳидан ўрин олган Ўзбекистон, Иордания, Бутан ва Шарқий Тимор жамоаларининг бош мураббийлари иштирокида матбуот анжумани бўлиб ўтди. Унда терма жамоамиз устози Мидори Хонда бўлажак мусобақага тайёргарлик ҳақида гапириб ўтди.
“Бу ўйинларга қадар 1 йил мобайнида ўқув-машғулот йиғинларини ўтказдик. Йиғинлар доирасида турли ўртоқлик учрашувлари ташкил этилди. Умуман олганда, бу босқичга етарлича ҳозирлик кўрдик, дея оламан. Йиғинлар доирасида рақибларни ўрганиб, шогирдларимга улар ҳақида батафсил маълумот бериб келдик. Рақибларни кучсиз деб ҳисобламаймиз. Хусусан, қизларимиз ҳам бундай фикрда эмас. Таркибда йўқотишлар йўқ. Аввал жароҳат олган қизлар умумий таркибга қайтишди. Фурсатдан фойдаланиб, барча мухлисларни футболчиларимизни қўллаб-қувватлаш учун стадионга чорлаб қоламан”, – деди Мидори Хонда.
Анжуманда футболчилар номидан жамоамиз етакчиси сифатида иштирок этган Камила Зарипова ҳам мураббийнинг фикрларини тасдиқлаган ҳолда бўлажак баҳсларга барча тайёр экани, ҳар 3 ўйинда фақат ғалаба учун майдонга тушишларини билдирди.
Эслатиб ўтамиз, ушбу босқич доирасида Ўзбекистон терма жамоасининг илк ўйини эртага Бутанга қарши ўтказилади. Учрашув “Бунёдкор” стадионида соат 17:00 да старт олади.

Футболистки вступают в борьбу за путёвки Париж-2024
Завтра в Ташкенте стартует первый этап отборочного турнира по женскому футболу на Олимпийские Игры 2024 года в Париже. Сегодня состоялась пресс-конференция с участием главных тренеров сборных Узбекистана, Иордании, Бутана и Восточного Тимора, занявших места в группе “А”. В мероприятии главный тренер отечественной команды Мидори Хонда рассказала о подготовке к предстоящему турниру.
"Мы провели учебно-тренировочные сборы в течение года. В рамках подготовительного процесса проводились различные товарищеские матчи. В целом, могу сказать, что мы достаточно подготовились к этому этапу. В рамках сборов мы изучали соперниц и разрабатывали против них различные технику и тактику. Мы не считаем другие команды слабыми. Потерь в составе нет. Девушки, ранее получившие травмы, также вернулись в общий состав. Пользуясь случаем, хочу пригласить сторонников здорового образа жизни поболеть и поддержать нас”, - отметила Мидори Хонда.
Камила Зарипова, присутствовавшая на пресс-конференции в качестве лидера сборной нашей страны, также подтвердила мнение тренера, что все они готовы к предстоящим играм, будут выходить на поле исключительно за победу.
Напомним, что первый матч сборной Узбекистана в рамках этого этапа состоится завтра против Бутана и начнётся в 17:00 на стадионе “Бунёдкор”.