Тарихий ғалаба ва ўзбек футболида янги саҳифа очилди
Тошкентда футбол бўйича U-20 Осиё кубоги ўз якунига етди. Мусобақа ғолиблиги учун Ўзбекистон ва Ироқ терма жамоалари баҳс олиб боришди.
Шиддатли курашларга бой бўлган учрашувда ҳамюртларимиз 1:0 ҳисобида ғалаба қозониб, ушбу ёш тоифасида илк бор қитъа чемпионлигини қўлга киритишди. Ўйиндаги ягона голни 72-дақиқада Умарали Раҳмоналиев киритди.
АФC У-20 Осиё кубоги, финал
Ўзбекистон U20 1 - 0 Ироқ U-20
Гол: Умарали Раҳмоналиев 72’ (1:0)
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон футбол ассоциацияси, музаффар футболчиларимиз ва уларни тайёрлаган мураббийлар, миллионлаб ҳамюртларимизни ушбу тарихий ғалаба билан самимий қутлайди.

Сенсационная победа Узбекистан U-20!
В Ташкенте завершился Кубок Азии по футболу U-20. За победу в финальном матче боролись сборные Узбекистана и Ирака.
Во встрече, насыщенном бескомпромиссной борьбой, наши соотечественники одержали блестящую победу со счётом 1:0. Этот результат стал историческим в узбекском футболе, игроки нашей страны впервые стали чемпионами континента среди футболистов до 20 лет. Единственный гол в игре на 72-й минуте забил Умарали Рахмоналиев.
Узбекистан U-20 1:0 Ирак U-20
Гол: Умарали Рахмоналиев 72'(1:0)
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Ассоциацию футбола Узбекистана, игроков отечественной команды и тренеров, которые их подготовили, миллионы наших соотечественников с этой исторической победой.