Ёш курашчиларимиз соғ-саломат Туркиядан қайтиб келишди
Туркиянинг Кахраманмараш шаҳрида ташкил этилган халқаро мусобақада қатнашган спорт курашлари бўйича Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси Тошкентга қайтиб келди. Ушбу шаҳар зилзила эпицентрига айланиб қолгач ҳамюртларимиз Анқара шаҳрига кўчирилди. Шундан сўнг улар Анқара-Истанбул-Тошкент йўналиши бўйича пойтахтимизга қайтиб келишди.
Истанбулда жамоага қўшилган Ўзбекистон спорт курашлари ассоциацияси Бош котиби Шурҳат Мамадалиев уларнинг юртимизга етиб келишида бошчилик қилди. Мусобақага йўл олган 13 нафар делегация аъзоларининг (2 мураббий, 1 ҳакам ва 10 нафар спортчи) барчаси соғ-саломат.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси спортчиларимизнинг Ватанимизга қайтишида катта ёрдам берган Ўзбекистон Республикасининг Туркиядаги элчихонасига миннатдорчилик билдиради.

Борцы Узбекистана благополучно вернулись на Родину!
Молодёжная сборная Узбекистана по спортивной борьбе, принимавшая участие в международном турнире, организованном в турецком городе Кахраманмараш, вернулась в Ташкент. Когда этот город стал эпицентром землетрясения, наши соотечественники были переселены в Анкару. После этого они вернулись в нашу столицу по маршруту Анкара-Стамбул-Ташкент.
Генеральный секретарь Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана Шурхат Мамадалиев, который присоединился к команде в Стамбуле, руководил процессом возвращения делегации в нашу страну. Напомним, что для выступлений на соревнованиях отправились 13 членов делегации (2 тренера, 1 судья и 10 спортсменов). И все они вернулись здоровыми и невредимыми.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана благодарит посольство Республики Узбекистан в Турции за оказанную помощь в возвращении наших соотечественников на Родину.