Ёш спортчилар учун қишки аттестация бошланди
Республика Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш маркази ўқувчилари қишки аттестациядан ўтишни бошлашди. Мазкур жараёнда МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов ҳам иштирок этмоқда.
Куннинг биринчи ярмида ўқувчи ва мураббийлар, ота-оналар иштирокида кенгайтирилган йиғилиш бўлиб ўтди. Унда Марказ директори Аброр Мамадалиев, Ёшлар ишлари агентлиги мутасаддилари ҳам иштирок этишди. Расмийлар бўлажак имтиҳонларда ёш атлетларимизга омад тилаб, олган билимлари келгусида ватанимиз шарафини халқаро майдонда ҳимоя қилиш давомида ас қотишини таъкидладилар.
Таъкидлаш жоиз, аттестациядан ўта олмаган ўқувчилар марказдаги таълимдан четлатилади. Режага кўра, бугун 9 спорт турида аттестация бўлиб ўтади. Имтиҳон жараёнида федерация масъуллари, терма жамоа мураббийлари ҳам иштирок этишмоқда.

Стартовала зимняя аттестация молодых спортсменов
В Республиканском центре подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта стартовала зимняя аттестация для учащихся данного учебного заведения. В ней принимает участие и заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов.
Сначала состоялось расширенное собрание с участием воспитанников, тренеров и родителей. В мероприятии также приняли участие директор Центра Аброр Мамадалиев, представители Агентства по делам молодёжи. Официальные лица пожелали спортсменам удачи на предстоящих экзаменах, отметив, что получение знаний является необходимым звеном на пути к новым достижениям на международной арене.
Стоит отметить, что молодые спортсмены, не прошедшие аттестацию, исключаются из рядов учащихся Центра. Согласно плану, сегодня аттестация проходит по 9 видам спорта. В экзаменах также участвуют ответственные лица Федераций, тренеры Национальных сборных.