Маълум қилганимиздек, пойтахтимизда каратэ WKF бўйича қитъа биринчилиги бўлиб ўтмоқда. Бугун спортчиларимиз жамоавий йўналишда медаллар учун кураш олиб боришди.
Малайзияга қарши 3:1 ҳисобидаги ғалаба билан беллашувларни бошлаган каратэчиларимиз кейинчалик Камбоджадан 3:0 ҳисобида устун келишди. Бироқ чорак финалда Эронга 0:2 ҳисобида мағлубиятга учрашди. Шундан сўнг бронза медали йўлида татамига чиққан ҳамюртларимиз дастлаб Туркманистонни 3:0, ҳал қилувчи босқичда эса Саудия Арабистонини 3:2 ҳисобида доғда қолдиришди.
Афсуски, биринчи беллашувдаёқ Эронга рўбарў келган қизларимиз 1:2 ҳисобида имкониятни бой бериб, медаллар учун курашни эрта тарк этишди.
Шу тариқа Ўзбекистон терма жамоаси учун мазкур мусобақа якунланди. Эртанги дастурда кумитэ йўналишида фақат финал жанглари бўлиб ўтади. Ҳамюртларимиз ўсмирлар, ёшлар ва катталар ўртасида кечаётган ушбу мусобақада жами 2 та олтин, 4 та кумуш ва 11 та бронза медалларини қўлга киритишга муваффақ бўлишди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу натижа билан Ўзбекистон каратэ миллий федерациясини табриклаб, спортчиларимизга келгуси мусобақаларда ҳам омад тилайди.

19 Декабря 2022 2898
Как мы сообщали ранее, в нашей столице проходит первенство континента по каратэ WKF. Сегодня отечественные спортсмены боролись за медали в командном зачёте.
Узбекские каратисты, начавшие соревнования с победы над Малайзией со счётом 3:1, затем одолели представителей Камбоджи, 3:0. Однако, в четвертьфинале атлеты сборной Узбекистана уступили Ирану со счётом 0:2. Затем хозяева татами на пути к бронзовой медали, сначала выиграли команду Туркменистана - 3:0, а в решающем противостоянии смогли одолеть Саудовскую Аравию, 3:2.
К сожалению, в первом же поединке отечественные девушки уступили Ирану со счётом 1:2 и досрочно покинули борьбу за медали.
Таким образом, для сборной Узбекистана завершился ЧА. В завтрашней программе будут проходить только финальные бои в направлении кумитэ. Наши соотечественники на протяжении всех соревнований удостоились 2 золотых, 4 серебряных и 11 бронзовых медалей среди юниоров, молодёжи и взрослых.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Национальную федерацию каратэ Узбекистана с этим результатом и желает удачи спортсменам в предстоящих соревнованиях.