РСТИАМнинг 2022 йил якунларига бағишланган ҳисоботи ўтказилди
Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази (РСТИАМ) 2022 йил якунларига бағишланган ҳисобот ўтказди. Унда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Марказ директори Камол Сирожитдинов, шунингдек, ташкилот ходимлари иштирок этишди.
Тадбир аввалида фармакология, даволаш ишлари, илмий-методика, молия соҳалари бўйича бўлим раҳбарлари якунланаётган йилда ўз йўналишларида қилинган ишлар бўйича батафсил маълумот беришди. Унга кўра, Марказ шифокорлари йил давомида хорижда ўтган нуфузли комплекс мусобақалар, мамлакатимизда ўтказилган йирик чемпионатларда терма жамоаларимизга сифатли тиббий ёрдам кўрсатиб келган. Шунингдек, РСТИАМ томонидан ҳамюртларимизга ҳам кўп турдаги хизматлар амалга оширилмоқда.
Мутахассисларнинг маълум қилишича, Марказ келаси йил Республикамизнинг 4 та ҳудудида филиалини очишни мўлжаллаган. Бу борада жорий йил Камол Сирожитдинов бошчилигидаги ишчи гуруҳ барча вилоятлардаги Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказларида бўлиб, у ерлардаги тиббий хизматга бўлган эҳтиёж, ҳудудларнинг бу борадаги имкониятларини ўрганиб чиққан. Шунингдек, 2023 йил Соғлиқни сақлаш сифати бўйича аккредитация марказидан тегишли сертификатни олиш ҳам ушбу ташкилотнинг режаларидан ўрин олган.
Йиғилиш якунида Ойбек Касимов Марказ фаолияти ҳақида ижобий хулоса билдириб, спортчиларимизнинг улкан ютуқларга эришишларида шифокорларнинг алоҳида ўрни борлигини эътироф этди. Ўз ўрнида, иш фаолиятини янада самарали йўлга қўйиш, Марказдаги замонавий технологияларнинг имкониятларидан максимал фойдаланиш бўйича тегишли кўрсатмаларини берди.

12 Декабря 2022 2410
Сегодня Республиканский научно-практический центр спортивной медицины (РНПЦСМ) при Национальном Олимпийском комитете Узбекистана провёл отчет по итогам 2022 года. В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, директор центра Камол Сирожитдинов, а также сотрудники Центра.
В начале встречи руководители отделов фармакологии, лечебной работы, научно-методического, финансов подробно рассказали о проделанной работе в своих направлениях в течение завершающегося года. Врачи Центра за этот год оказывали качественную медицинскую помощь Национальным сборным на престижных комплексных соревнованиях за рубежом, крупных чемпионатах страны. РНПЦСМ также предоставляет широкий спектр услуг нашим соотечественникам.
Специалисты сообщили, что в следующем году Центр планирует открыть филиал в 4 регионах республики. В связи с этим в текущем году рабочая группа во главе с Камолом Сирожитдиновым побывала в Центрах подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта во всех областях страны, где изучила потребность в медицинской помощи, возможности регионов в этом направлении. В планах этой Организации также получение соответствующего сертификата от Центра аккредитации качества здравоохранения на 2023 год.
В завершение встречи Ойбек Касимов дал положительный отзыв о деятельности РНПЦСМ, отметив особую роль врачей в достижении отечественными спортсменами больших успехов на мировой арене. Также он дал соответствующие указания и рекомендации по более эффективному налаживанию работы, по максимальному использованию возможностей современных технологий в Центре.