Мутасаддилар Осиё чемпионатига тайёргарлик кўраётган каратэчиларимизнинг йиғинида
16-20 декабрь кунлари Тошкентда каратэнинг WKF йўналиши бўйича ўсмирлар, ёшлар ва катталар ўртасида Осиё чемпионати бўлиб ўтади. Айни пайтда барча ёш тоифасидаги терма жамоалар пойтахтимиздаги дзюдо марказида ўқув-машғулот йиғинида иштирок этишмоқда. Спортни ривожлантириш вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Қўмита раиси ўринбосарлари Равшан Ирматов ва Азизжон Камилов, Ўзбекистон каратэ WKF федерацияси раиси Рашид Талипов тайёргарлик жараёнини кўздан кечириш учун ушбу базага ташриф буюришди.
Мутасаддилар барча мураббий ва спортчилар билан учрашиб, уларнинг аҳволи, кайфияти, тайёргарлик жараёни ҳақида яқиндан суҳбатлашишди. Самимий ва очиқ мулоқот тарзида ўтган учрашувда спортчиларимизга омад тилаб, бўлажак баҳсларда ҳар бир ғалаба учун бор куч ва имкониятларини ишга солишларини сўрашди.
Айни пайтда 50 нафардан ортиқ спортчи, 8 нафар кумитэ ва 2 нафар ката мураббийлари ушбу йиғинда жам бўлишган. Машғулотлар 2 декабрда бошланган бўлиб, 15 декабрга қадар давом этади.

Официальные лица посетили УТС сборной по каратэ WКF
С 16 по 20 декабря в Ташкенте пройдёт чемпионат Азии по каратэ WKF среди юниоров, молодёжи и взрослых. В настоящее время сборные всех возрастных категорий принимают участие в УТС в Центре дзюдо столицы. Заместитель министра Развития спорта Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместители председателя Комитета Равшан Ирматов и Азизжон Камилов,
председатель федерации каратэ WKF Узбекистана Рашид Талипов посетили эту базу для ознакомления с подготовительным процессом.
Официальные лица встретились со всеми тренерами и спортсменами, подробно узнали об их состоянии, настроении, тренировках. В ходе беседы, которая прошла в форме искреннего и открытого диалога, ответственные лица пожелали атлетам удачи в предстоящих престижных стартах.
На данный момент на сборах собрались более 50 единоборцев, 8 тренеров по кумитэ и 2-по ката. Тренировки начались 2 декабря и продлятся до 15 декабря.