Ёш боксчиларимиз жаҳонда тенгсиз!
Испанияда бокс бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати якунига етди. Қувонарлиси, унда иштирок этган Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси 5 та олтин, 3 та кумуш ва 2 та бронза медалларини қўлга киритди. Бу натижани ҳеч бир жамоа янгилай олмади ва музаффар ёшларимиз чемпионатни умумжамоа ҳисобида биринчи ўринда якундашди. Ғолиб ва совриндорлар билан танишинг:
-48 кг: Гулсевар Ғаниева
-57 кг: Бахтиёр Асадов
-67 кг: Жавоҳир Умматалиев
-71 кг: Фазлиддин Эркинбоев
-75 кг: Тўрабек Хабибуллаев
-80 кг: Раҳматилло Бойматов
-70 кг: Азиза Зокирова
-81 кг: Олтиной Сотимбоева
-54 кг: Хўжаназар Нортожиев
-75 кг: Саҳобат Ҳусанова
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу муваффақият билан Ўзбекистон бокс федерацияси, спортчиларимиз ва мураббийлар штаби, барча мухлисларимизни самимий қутлайди.

Молодые боксёры Узбекистана - лучшие в мире!!
В Испании завершился молодёжный чемпионат мира по боксу. Отрадно отметить, что участвовавшая в нём молодёжная сборная Узбекистана, завоевала 5 золотых, 3 серебряных и 2 бронзовых медали. Благодаря этому результату отечественные мастера кожаной перчатки завершили соревнования в общекомандном зачёте на первом месте. Медалисты:
-57 кг: Бахтиёр Асадов
-67 кг: Джавохир Умматалиев
-71 кг: Фазлиддин Эркинбоев
-75 кг: Турабек Хабибуллаев
-80 кг: Рахматилло Бойматов
-75 кг: Сахобат Хусанова
:
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет Федерацию бокса Узбекистана, тренеров и спортсменов с достигнутым результатом, желает дальнейших успехов и только красивых побед!