Таэквондочиларимизнинг муваффақияти ҳақида фактлар
Таэквондо WТ бўйича Ўзбекистон терма жамоаси вакиллари Никита Рафалович (-87 кг) ҳамда Феруза Содиқова (-62 кг) Мексикада ўтаётган жаҳон чемпионатининг бронза медалини қўлга киритишгани ҳақида хабар берган эдик. Ушбу медалларнинг аҳамияти ҳақида қуйидаги маълумотларни эслаб ўтиш ўринли:
- Терма жамоамиз сўнгги бор 2017 йил Корея Республикасида ўтказилган жаҳон чемпионатида медаль қўлга киритган эди.
- Бу Никита Рафаловичга жаҳон чемпионатларидаги учинчи, Феруза Содиқова учун биринчи медаль. Бунгача Никитанинг ҳисобида иккита кумуш медали ҳам бор эди.
- Мазкур медаль Рафалович учун янги вазн тоифасида дастлабкиси ҳисобланади. Бунгача икки кумушни -74 кг вазн тоифасида қўлга киритган.
- Ушбу муваффақият билан ҳар икки спортчимиз Париж-2024 Олимпиадаси йўлида ўз ҳисобларига 50.40 рейтинг очкосини қўшиб қўйишмоқда.

Факты об успехах наших таэквондистов
Представители сборной Узбекистана по таэквондо WT Никита Рафалович (-87 кг) и Феруза Содикова (-62 кг) завоевали бронзовые медали ЧМ в Мексике. Факты делегации нашей страны на первенстве планеты:
•  В последний раз отечественная сборная выигрывала медаль на чемпионате мира 2017 года в Республике Корея.
• Бронза чемпионата мира является третьей медалью первенства планеты в карьере Никиты Рафалович и первая для Ферузы Содиковой. До этого на счету Никиты было две серебряные награды.
• Узбекские атлеты добавляют в свой актив 50,40 рейтинговых очков на пути к Олимпиаде Париж-2024.
• Это первая медаль Рафалович в новом для него весе. До этого он становился обладателем двух серебряных наград в весовой категории до 74 кг.