Халқаро мас-рестлинг федерацияси президенти МОҚ меҳмони бўлди
Шу кунларда Тошкентда мас-рестлинг бўйича Осиё чемпионати бўлиб ўтмоқда. Ушбу мусобақа доирасида Халқаро мас-рестлинг федерацияси президенти Александр Акимов пойтахтимизда меҳмон бўлиб турибди. Ўзбекистон МОҚда ушбу мутахассис билан учрашув ўтказилиб, мамлакатимизда мас-рестлинг спортини янада ривожлантиришга оид масалалар муҳокама қилинди. Унда Ўзбекистон Республикаси Президентининг маслаҳатчиси, мамлакат мас-рестлинг федерацияси раиси Одил Абдурахманов, Спортни ривожлантириш вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ва Ўзбекистон мас-рестлинг федерацияси мутасаддилари иштирок этишди.
Даставвал, А.Акимов Осиё чемпионати доирасида халқаро федерация Президиуми ўтказилиб, унда мазкур спорт турини минтақамизда янада ривожлантириш ва оммалаштиришга оид тузилган янги режалар ҳақида гапириб берди. Халқаро федерация раҳбари ўзбекистонлик мас-рестлингчиларнинг имониятига юқори баҳо бериб, терма жамоамизга Осиё чемпионатида омад тилади.
Шунингдек, Одил Абдурахманов Президентимиз томонидан мамлакатимизда соғлом турмуш тарзи тарғиботини кучайтириш, аҳолини, айниқса, ёшларни спортнинг барча турларига кенг жалб қилиш бўйича олиб борилаётган ишлар ҳақида гапириб, иқтидорли ёшларимиз мамлакатимиз таянадиган катта куч эканини таъкидлади. Ўз навбатида, Шаҳрулло Маҳмудов ҳамда Ойбек Касимов жорий йил Владивосток шаҳрида ўтган Осиё болалари мусобақасида делегациямизнинг умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни қўлга киритишида мас-рестлингчиларимизнинг ҳам ҳиссаси катта экани, келажакда ҳам улардан катта натижалар кутилаётганини билдиришди.
Суҳбат давомида томонлар ўзаро ҳамкорликни йўлга қўйиш, унинг келгуси босқичлари ҳақида фикр алмашишди.

Гостем НОК стал президент Международной федерации мас-рестлинга
В эти дни в Ташкенте проходит чемпионат Азии по мас-рестлингу. В рамках соревнований в нашей столице находится президент Международной федерации мас-рестлинга Александр Акимов. В Национальном Олимпийском комитете с почётным гостем состоялась встреча, на которой обсуждались вопросы дальнейшего развития данного вида спорта в нашей стране. В мероприятии приняли участие советник Президента Республики Узбекистан, председатель Федерации мас-рестлинга страны Одил Абдурахманов, заместитель министра Развития спорта Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и официальные лица Федерации мас-рестлинга Узбекистана.
А.Акимов рассказал о новых планах, разработанных на Президиуме Международной федерации, состоявшегося в рамках чемпионата Азии, по дальнейшему развитию мас-рестлинга в нашем регионе. Глава Международной федерации высоко оценил шансы узбекских атлетов и пожелал отечественной сборной удачи на домашнем континентальном первенстве.
Также Одил Абдурахманов рассказал о проводимой Президентом работе по усилению пропаганды здорового образа жизни в стране, широкому вовлечению населения во все виды спорта и подчеркнул, что талантливая молодёжь-большая сила, на которую опирается наша страна. В свою очередь, Шахрулло Махмудов и Ойбек Касимов отметили большой вклад мас-рестлеров в завоевании второго места в общекомандном зачёте делегации Узбекистана на спортивных играх "Дети Азии" во Владивостоке.
В ходе беседы стороны обменялись мнениями о налаживании сотрудничества и о его дальнейших этапах укрепления.