“Fun Run” мусобақаси ўзбек спортининг ёш юлдузларини бирлаштирди
Бугун Тошкентдаги Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказида ёш спортчиларимиз учун катта байрам – “Fun Run” оммавий югуриш мусобақаси бўлиб ўтди. Юзлаб спортсевар ёшларни бирлаштирган тадбир кўтаринки кайфиятда ўтказилди.
Дастаб Марказнинг ёпиқ манежида пойганинг очилиш маросими бўлиб ўтди. Унда Спортни ривожлантириш вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов сўз олишди. Мутасаддилар бу каби оммавий мусобақаларнинг ўтказилиши ёшлар орасида соғлом турмуш тарзи тарғиботи, ўзаро дўстона алоқаларни мустаҳкамлаш йўлида муҳим аҳамият касб этишини таъкидладилар ва барча иштирокчиларга омад тилашди.
“Fun Run” оммавий югуриш мусобақаси ҳар бир Осиё ўйинлари олдидан мунтазам ўтказиб келинадиган тадбир ҳисобланади. Бундай лойиҳаларни ташкил этишдан мақсад бутун қитъада бўлажак мусобақанинг шукуҳини ёйиш, спортсевар инсонларни бир мақсад остида бирлаштиришдан иборат.
Бугунги тадбирда ёш спортчилар Марказ бўйлаб 3 км масофани босиб ўтишди. Пойга якунида ғолиб ва совриндорларга ташкилий қўмитанинг эсдалик совға ва медаллари тақдим этилди. Осиё Олимпия кенгаши мутасаддилари ушбу байрамни юқори баҳолаб, уни ташкил этишда иштирок этган барчага миннатдорчилик билдиришди.

"Fun Run" объединил любителей спорта
Сегодня в Центре подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта столицы состоялся большой праздник спорта – массовый забег "Fun Run". Мероприятие, объединившее сотни спортивной молодёжи, прошло в приподнятом настроении.
Сначала в закрытом манеже Центра состоялась церемония открытия данного забега. На торжественной части состязаний выступили заместитель министра Развития спорта Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов. Официальные лица отметили, что проведение подобных массовых соревнований имеет важное значение для дальнейшего укрепления дружеских отношений, и пожелали всем участникам удачи.
Массовый забег "Fun Run", это мероприятие, которое проводится перед каждыми Азиатскими играми. Цель организации таких проектов-пропаганда предстоящих престижных состязаний по всему континенту, объединение сторонников здорового образа жизни.
Участники сегодняшнего "Fun run" преодолели 3 км. По окончании забега победителям и призёрам были вручены памятные подарки и медали от организаторов. Официальные лица Олимпийского совета Азии высоко оценили праздник и поблагодарили всех, кто принимал участие в его организации.