“Fun Run” оммавий югуриш мусобақасига марҳамат!
Пойтахтимизда Марказий ва Жанубий Осиё мамлакатларидан ташриф буюрган мураббий ва ҳакамлар учун халқаро семинар ўтказилаётганидан хабарингиз бор. Эртага ўзига хос яна бир спорт байрами – Ханчжоу-2022 Осиё ўйинларига бағишланган “Fun Run” оммавий югуриш мусобақаси бўлиб ўтади. Бугун Миллий Олимпия қўмитасида ушбу тадбирларга бағишланган матбуот анжумани ўтказилди. Унда Спортни ривожлантириш вазирлиги ҳамда МОҚ раҳбарияти, Осиё Олимпия кенгаши (ООК) мутасаддилари, шунингдек, ОАВ ходимлари иштирок этишди.
Тадбирда сўз олган ООК вакиллари Тони Тарраф ҳамда Виссам Тркмани Хитой бўлажак Осиё ўйинларига катта масштабда тайёргарлик кўраётгани, “Fun Run” мусобақаси эса унинг тарғиботи йўлида муҳим аҳамият касб этишини таъкидладилар. Шунингдек, Спортни ривожлантириш вазири ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ҳамда Қўмита раиси ўринбосари Шерзод Ташматов ушбу тадбирга юқори савияда ҳозирлик кўрилгани, бу орқали мамлакатимиз ёшлари орасида соғлом турмуш тарзи тарғиботини янада кучайтириш ҳам кўзда тутилганини ҳақида тўхталиб ўтишди.
“Fun Run” қатнашчиларига бериладиган эсдалик совғалари ва медалларнинг дизайни кўпчиликда катта қизиқиш уйғотди. Оммавий югуриш мусобақасида алоҳида фаол иштирок этган қатнашчилар Осиё ўйинларининг маскотлари тасвирланган юмшоқ ўйинчоқлар ва медаллар билан тақдирланишади.
Бўлажак тадбир эртага, соат 11:00 да Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказида старт олади. Унда спортсевар барча юртдошларимиз иштирок этишлари мумкин. Қатнашчиларга махсус экипировка ва эсдалик совғалари тақдим этилади.

Массовый забег "Fun run" призывает всех любителей спорта к участию в престижном мероприятии!
Наша столица принимает участников международного семинара, проходящего по проекту ОСА, для тренеров и судей из стран Центральной и Южной Азии. Завтра в рамках данных учебных курсов в Ташкенте пройдёт массовый забег “Fun Run”, посвящённый Азиатским Играм Ханчжоу-2022. Сегодня в Национальном Олимпийском комитете состоялась пресс-конференция перед данным мероприятием. В ней приняли участие руководство Министерства развития спорта и НОК, представители Олимпийского совета Азии (ОСА), а также сотрудники СМИ.
Выступая на мероприятии, официальные лица ОСА Тони Тарраф и Виссам Тркмани отметили, что Китай ведёт тщательную подготовку к предстоящим Азиатским играм, а турнир "Fun Run" будет иметь важное значение для их пропаганды во всех регионах нашего континента. Также заместитель министра Развития спорта Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и заместитель председателя Комитета Шерзод Ташматов подчеркнули, что организация к этому мероприятию ведётся на высоком уровне, что благодаря данным состязаниям можно расширить географию сторонников здорового образа жизни.
Стоит отметить, что победители и призёры массового забега будут награждены мягкими игрушками и медалями с изображением талисманов Азиатских игр.
Предстоящее мероприятие стартует завтра в 11:00 в Центре подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта. В нём могут принять участие все желающие. Участники "Fun run" получат специальную экипировку и памятные подарки от организаторов.