Тарихий натижа: Ўқ отиш спортида жаҳон чемпионатларидаги биринчи медаль қўлга киритилди
Миср пойтахти Қоҳира шаҳрида ўқ отиш спорти бўйича жаҳон чемпионати давом этмоқда. Мусобақанинг бугунги куни Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси учун унутилмас натижа билан тарихда қоладиган бўлди. Боиси, унда 10 метрга пневматик тўппончадан отиш бўйича эркаклар ўртасидаги жамоавий баҳсда қатнашган йигитларимиз кумуш медални қўлга киритишди.
Ҳамюртларимиз ҳал қилувчи баҳсда ҳиндистонлик тенгқурларига қарши баҳс олиб боришди. Муросасиз кечган беллашувда Ҳиндистон жамоаси 16:8 ҳисобида ғалаба қозонди ва олтин медалларни расмийлаштирди.
Мусобақа давомида юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилган Муҳаммад Камолов, Вениамин Никитин ва Илҳомбек Обиджоновга тасанно айтамиз. Баракалла, йигитлар!

Исторический результат: Первая медаль на ЧМ была завоевана в стрелковом спорте
В столице Египта продолжается чемпионат мира по стрелковому спорту. Сегодняшние соревнования войдут в историю с незабываемым результатом для молодёжной сборной Узбекистана. Отечественные атлеты, участвовавшие в мужских командных состязаниях по стрельбе из пневматического пистолета на 10 м, завоевали серебряную медаль.
В решающей встрече узбекские спортсмены вели борьбу за золото с представителями Индии. В бескомпромиссном противостоянии команда Индии выиграла со счётом 16:8 и поднялась на высшую ступень пьедестала почёта.
Мухаммад Камолов, Вениамин Никитин и Илхомбек Обиджонов достойно защитили честь нашей страны. Браво, ребята!