Фахрийларимиз ҳамиша эътиборда
Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши вакиллари 1 октябрь – Устоз ва мураббийлар куни муносабати билан бир гуруҳ тренерларнинг ҳолидан хабар олишди. Баҳодир Махситов бошчилигидаги фахрийларимиз узоқ йиллар ўзбек спортининг ривожига улкан ҳиссаларини қўшган устозларнинг хонадонларига ташриф буюриб, улар билан дилдан суҳбатлашдилар ва ҳомийларнинг совғаларини улашишди.
Жумладан, бугун 73 ёшни қарши олаётган "Тошкент йўлбарси" Руфат Рисқиев давлатимиз томонидан кўрсатилаётган бундай еътибор ва ғамхўрликдан мамнун бўлди. Ўзбек спортининг "олтин генофонди" саналган фахрийларимиз Президентимиз ва бундай хайрли ишга бош бўлган барча мутасаддилар ҳамда халқимизнинг тинчлик-хотиржамлиги, саломатлиги учун дуо қилишди.

Ветераны узбекского спорта всегда в почтении
Представители Совета ветеранов спорта Узбекистана в связи с 1 октября – Дня учителей и наставников навестили тренеров. Ветераны узбекского спорта под руководством Бахадира Махситова посетили дома наставников, которые на протяжении многих лет вносили неоценимый вклад в развитие отечественного спорта, побеседовали с ними и поделились подарками от спонсоров.
Также "Ташкентский тигр" Руфат Рискиев, которому сегодня исполнилось 73 года, был рад такому вниманию и заботе со стороны государства. Ветераны узбекского спорта благословили Президента и всех ответственных лиц, которые уделяют особое внимание благим делам, пожелали, чтобы мирное небо всегда царило над головой, чтобы спокойствие и дружелюбие нашего народа были вечными.