26 Сентябр 2022 2558
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасида Ўзбекистон каратэ WKF федерацияси раҳбариятининг учрашуви ўтказилиб, унда олдинда турган режалар бўйича фикр алмашилди. Йиғилишда федерация раиси Рашид Талипов ўзбек каратэси ривожини янги босқичга олиб чиқиш йўлида бирлашиш, олдинда турган мусобақаларни юқори савияда ташкил этиш лозимлигини таъкидлади.
Шундан сўнг жорий йилнинг 29 сентябрь – 2 октябрь кунлари Чирчиқ шаҳрида ўтадиган катталар ўртасидаги Ўзбекистон кубогига тайёргарлик масалалари муҳокама қилинди. Унда ҳар бир ҳудуддан спортчи ва ҳакамларнинг иштирокини таъминлаш, улар учун барча қулайликларни яратиш бўйича алоҳида кўрсатмалар берилди.
Шунингдек, мутасаддилар томонидан келгусида ҳудудлардаги ҳакамларнинг малакасини ошириш бўйича семинарлар ташкил қилиш, селекция ишларига аҳамият қаратиш хусусида таклифлар илгари сурилди. Йиғилиш давомида декабрь ойида Тошкентда ўтадиган Осиё чемпионатига тайёргарлик масалалари ҳам кўриб чиқилди. Якунда ҳар бир мутахассисга ўз ишига масъулият билан ёндашган ҳолда юклатилган вазифаларни бажариш бўйича кўрсатмалар берилди.

26 Сентября 2022 2579
В Национальном Олимпийском комитете Узбекистана состоялась встреча руководства Организации, в ходе которой стороны обменялись мнениями о предстоящих планах. Открывая заседание, глава Федерации Рашид Талипов отметил, что все должны работать сплотившись, чтобы вывести развитие узбекского каратэ на новый уровень, организовать предстоящие соревнования на высоком уровне.
После этого были обсуждены вопросы подготовки к Кубку Узбекистана среди взрослых, который пройдёт с 29 сентября по 2 октября текущего года в Чирчике (Ташкентская область). Были даны определённые указания по обеспечению участия спортсменов и судей из каждого региона, созданию для них всех удобств.
Также официальные лица выдвинули предложения по организации семинаров по повышению квалификации региональных судей, приданию особого значения селекционной работе. В ходе встречи также были рассмотрены вопросы подготовки к чемпионату Азии в Ташкенте, который запланирован на декабрь месяц текущего года. В заключение каждому специалисту были даны инструкции по выполнению поставленных задач, а также подчёркнуто, что все должны подойти к своим обязанностям с ответственностью.