21 Сентябр 2022 2585
Бугун Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти, Ўзбекистон замонавий бешкураш ҳамда Ўзбекистон поло федерациялари раиси Баҳромжон Газиев таваллуд айёмини нишонламоқда.
Баҳромжон Валиевич Газиев 1979 йил Тошкентда туғилган. Низомий номидаги Тошкент педагогика институтида бакалавр ҳамда Тошкент Давлат иқтисодиёт университетида магистратура йўналишини тамомлаган. 2004 йилдан бошлаб турли соҳаларда тадбиркорлик фаолиятини юритмоқда. 2016 йилдан бери Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерацияси раҳбариятида, 2018 йил декабрь ойидан Ўзбекистон замонавий бешкураш федерацияси раиси ҳамда 2020 йил октябрь ойидан Ўзбекистон поло федерацияси раиси лавозимида фаолият олиб бормоқда.
Қаҳрамонимиз халқаро тоифадаги спорт устаси бўлиб, кўпгина нуфузли мусобақалар ғолиб ва совриндори саналади. Эътиборлиси, бугунги кунда ҳам конкур йўналиши бўйича юртимизнинг энг истеъдодли чавандозларидан ҳисобланади. Юртимизда жисмоний тарбия ва спорт тараққиётига қўшган хиссаси, ёшларни ватанпарварлик руҳида тарбиялашдаги хизматлари эвазига 2020 йил Президентимиз томонидан томонидан "Содиқ хизматлари учун" медали билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Баҳромжон Валиевични таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

21 Сентября 2022 2452
Сегодня председатель Федераций коневодства и конного спорта, современного пятиборья и поло Узбекистана Бахромжон Газиев отмечает свой День рождения.
Бахромжон Валиевич Газиев родился в 1979 году в Ташкенте. Окончил Ташкентский педагогический институт имени Низами и магистратуру Ташкентского государственного экономического университета. С 2004 года ведёт предпринимательскую деятельность в различных сферах. С 2016 года работает в руководстве Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана, с декабря 2018 года является председателем Федерации современного пятиборья Узбекистана, с октября 2020 года-глава Федерации поло Узбекистана.
Мастер спорта международного класса Бахромжон Газиев является победителем и призёром многих престижных соревнований. Примечательно, что и сегодня он по праву считается одним из самых талантливых всадников нашей страны. За вклад в развитие физической культуры и спорта в Узбекистане, заслуги в воспитании молодёжи в духе патриотизма в 2020 году награждён Президентом медалью " "Содик хизматлари учун".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Бахромжона Валиевича с Днём рождения и желает ему крепкого здоровья, больших успехов и долгих лет жизни.