14 Сентябр 2022 2674
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази (РСТИАМ) фаолияти такомиллаштирилмоқда. Ҳозирда тиббий кўрикдан ўтадиган терма жамоаларимиз учун янада қулайликлар яратиш мақсадида Марказ ичида таъмирлаш ишлари йўлга қўйилган.
Ушбу жараён ташкилотнинг иш фаолиятига таъсир қилмаган ҳолда олиб борилмоқда. МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов РСТИАМ директори Камол Сирожитдинов билан ушбу жараённи яқиндан кузатиб боришмоқда. Мутасаддилар таъмирлаш ишлари янгича лойиҳа асосида кетаётганини назорат қилишар экан, улар томонидан иш сифатини яхшилаш бўйича қўшимча тавсиялар берилмоқда.
Режага кўра, Марказнинг кириш қисми ва баъзи қаватлари янгидан жиҳозланади. Бундан мурожаатчилар кўпайган вақтда узун навбатларнинг олдини олиш, кутиш залидаги ташриф буюрувчилар учун қулайликлар яратиш кўзда тутилган. Шунингдек, беморларни рўйхатга олиш ҳам рақамлашти

14 Сентября 2022 2693
Совершенствуется деятельность Республиканского научно-практического центра спортивной медицины при Национальном Олимпийском комитете Узбекистана. В настоящее время в Центре начаты ремонтные работы с целью создания дополнительных удобств для сборных команд, которые на регулярной основе проходят здесь медосмотр.
Заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов вместе с директором РНПЦСМ Камолом Сирожитдиновым дают ценные советы и дополнительные рекомендации по улучшению качества ремонтных работ, а также по удобствам и дальнейшей деятельности Центра.
Согласно плану, будет обновлён вход в Медцентр и в некоторых этажах будет обновлена мебель. Это позволит избежать длинных очередей при увеличении количества обращающихся, создать удобства для посетителей в зале ожидания. Также будет проведена электронная регистрация пациентов.