Жасур Бойқўзиевни табриклаймиз!
Бугун ўзбек таэквондосида ўз ўрнига эга бўлган таниқли спортчимиз Жасур Бойқўзиев таваллуд айёмини нишонламоқда.
Жасур Бойқўзиев 1986 йил 4 сентябрь куни Ангренда таваллуд топган. -87 кг вазн тоифасида юртимиз шарафини ҳимоя қилган таэквондочимиз 4 бора Осиё чемпионатида шоҳсупага кўтарилган. Шунингдек, унинг ҳисобида 2015 йилги жаҳон чемпионатининг кумуш, 2014 йилги Осиё ўйинларининг олтин медали бор. Жасур Бойқўзиев 2014 йил ўзбекистонлик таэквондочилар орасида Осиё чемпионати ва Осиё ўйинларида ғалаба қозонган илк атлет сифатида ўзбек спорти тарихидан жой олган. Ушбу натижалари эвазига “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Жасур Бойқўзиевни таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва келгуси фаолиятида улкан зафарлар тилаб қолади.

4 Сентября 2022 2560
Сегодня один из именитых представителей узбекской школы таэквондо WT Джасур Байкузиев празднует свой День рождения.
Джасур Байкузиев родился 4 сентября 1986 года в Ангрене. Выступавший в весовой категории до 87 кг таэквондист 4 раза поднимался на пьедестал почёта чемпионата Азии. Также он является серебряным призёром чемпионата мира 2015 года и победителем Азиатских игр Инчеон-2014. В том же году Джасур Байкузиев стал первым среди таэквондистов Узбекистана, который стал чемпионом как континентального первенства, так и Азиатских игр. На сегодняшний день продолжает спортивную карьеру в качестве тренера. Награждён почётным званием "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан".