Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 65 ёшда!
Сизни муборак 65 ёшингиз билан юртимиздаги кенг спорт жамоатчилиги ва Олимпия оиласи номидан самимий муборакбод этган ҳолда, Сизга мустаҳкам соғлиқ, узоқ умр ва Ватанимиз равнақи йўлида сўнмас куч-ғайрат тилаймиз.
Сўнгги йилларда бошқарувингизда жонажон Ўзбекистонимизни ҳар томонлама янги тараққиёт босқичига олиб чиқаётган мисли кўрилмаган ислоҳотлар амалга оширилмоқда. Айниқса, Сизнинг спортни ич-ичидан тушунишингиз, жисмоний тарбия ва соғлом турмуш тарзини фаол қўллаб-қувватлашингиз орқали азму шижоатли ўғил-қизларимиз халқаро майдонларда она Ватанимиз шарафини муносиб ҳимоя қилмоқдалар.
Янги Ўзбекистонда улғайиб келаётган ёш авлоднинг соғлом ва баркамол бўлиб вояга етиши учун Сизга камарбаста бўлиб хизмат қилишдан улкан фахр ҳиссини туямиз. Сизнинг бевосита спорт соҳаси ривожига кўрсатаётган эътибор ва ғамхўрлигингиз асосида бугунги кунда жаҳонда бокс, дзюдо, кураш, таэквондо, оғир атлетика каби спорт турларида ўзбек модели яратилди. Қолаверса, бир неча минг йиллик тарихга эга ўзбек миллий кураши Сизнинг эътиборингиз билан дунёга янада бўй чўзмоқда. Биз келгусида бу билан чекланиб қолмай, жамоавий спорт турларида ҳам дунёда ўз сўзини айта оладиган қудратли спорт мамлакати бўлишга бел боғлаганмиз.
Олдинда турган Осиё ва Олимпия ўйинлари каби йирик нуфузли мусобақаларга тайёргарлик йўлида терма жамоаларимизни доимо қўллаб-қувватлаб келишингиз, ҳар бир спортчи ва мураббийларимизга катта куч ва қанот бермоқда. Бугун Сиз барпо этаётган Янги Ўзбекистонда юрт тинчлиги, инсон қадри улуғланаётгани, халқимизнинг қонуний ҳақ-ҳуқуқлари ва эркинликлари таъминланаётгани, ёшларимизнинг ҳар томонлама соғлом камол топаётгани бевосита Сизнинг узоқни кўзлаган истиқболли ислоҳотларингиз самараси эканлигини барча юртдошларимиз ич-ичидан ҳис қилиб турибди.
Ҳурматли Шавкат Миромонович!
Ушбу фурсатдан фойдаланиб, Сизни яна бир бор бугунги таваллуд кунингиз билан самимий табриклаб, жонажон диёримиз осойишталиги, давлат ва жамият равнақи йўлида олиб бораётган ишларингизга улкан зафарлар тилаймиз. Ҳамиша ўзбек халқи ва оила аъзоларингизнинг бахтига соғ-омон бўлинг!

Президенту Республики Узбекистан Шавкату Мирзиёеву исполнилось 65 лет!
Искренне поздравляя Вас с 65-летием от имени широкой спортивной общественности и Олимпийской семьи страны, желаем Вам крепкого здоровья, долгих лет жизни и неиссякаемой энергии во имя процветания нашей Родины.
За последние годы под Вашим руководством осуществляются плодотворные, широкие реформы, выводящие Узбекистан на новый уровень всестороннего развития. Особенно благодаря Вашему пониманию спорта изнутри, активной поддержке физической культуры и здорового образа жизни, наши самоотверженные представители подрастающего поколения достойно защищают честь Родины на международной арене.
Мы испытываем огромную гордость за то, что служим вместе с Вами плечом к плечу во имя здорового и гармоничного развития молодёжи Нового Узбекистана. На основе Вашего непосредственного внимания и заботы о развитии спортивной сферы сегодня в мире создана узбекская модель в таких видах спорта, как бокс, дзюдо, борьба, таэквондо, тяжёлая атлетика. Кроме того, узбекский Национальный кураш, имеющий многотысячелетнюю историю, благодаря Вашему вниманию становится ещё более популярной в мире. Мы полны решимости в будущем не ограничиваться этим и стать мощной спортивной державой, которая может создать здоровую конкуренцию на мировой арене и в командных видах спорта.
Вы всегда поддерживаете Национальные сборные в подготовке к предстоящим крупным соревнованиям, таким как Азиатские и Олимпийские игры, что придаёт атлетам и тренерам большую мотивацию в покорении новых и новых вершин в мире спорта. Все наши соотечественники знают, что сегодня в строящемся Вами Новом Узбекистане мир, уважение человеческого достоинства, обеспечение законных прав и свобод нашего народа, всестороннее здоровое развитие молодёжи-это результат Ваших перспективных реформ.
Уважаемый Шавкат Миромонович!
Пользуясь случаем, ещё раз от всей души поздравляем Вас с Днём рождения и желаем больших побед в работе, проводимой во имя мира и благополучия Родины, процветания государства и общества. Всегда будьте здоровы и живите долго!