Тошкентда ўтаётган ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги оғир атлетика бўйича Осиё чемпионатида ҳамюртларимиз навбатдаги медаллар жамланмасини жамоамиз ҳисобига ёзиб қўйишди.
-67 кг вазн тоифасида бугунги беллашувларда ўсмирлар ва ёшлар ўзаро баҳс олиб боришди. Регламентга кўра, якунда уларнинг натижалари ўз тоифалари бўйича ажратиб олинди. Шу тарзда ёш оғир атлетика юлдузлари иштирокидаги баҳсларда Ҳусинбой Матрасулов ёшлар, Бобур Умидов эса ўсмирлар тоифасида бронза медалига сазовор бўлди.
Ёшлар, -67 кг:
1. Вичума Вирапхон (Таиланд) – 300 (135+165) кг
2. Алишер Баибуров (Қозоғистон) – 289 (134+155) кг
3. Ҳусинбой Матрасулов (Ўзбекистон) – 178 ( 127+151) кг
Ўсмирлар, -67 кг:
1. Алишер Баибуров (Қозоғистон) – 289 (134+155) кг
2. Жу Хён Парк (Корея Республикаси) – 255 (115+140) кг
3. Бобур Умидов (Ўзбекистон) – 255 (114+141) кг.
Қайд этиш жоиз, Матрасулов барча йўналишларда, Бобур Умидов даст кўтариш ва икки кураш, шунингдек, ўсмирлар тоифасида умумий ҳисобда совринли ўринларга кира олмаган яна бир вакилимиз Аҳлиддин Ҳасанов силтаб кўтариш машқида бронза медали билан тақдирланди.

Очередные награды ЧА
На проходящем в Ташкенте чемпионате Азии по тяжёлой атлетике среди юниоров и молодёжи наши соотечественники записали на свой счёт очередные медали.
В весовой категории до 67 кг состязались как юниоры, так и молодёжь. Согласно регламенту, в итоге их результаты были разделены по возрастным группам. Таким образом, по сумме двух упражнений в соревнованиях среди молодёжи Хусинбой Матрасулов, а среди юниоров - Бобур Умидов удостоились бронзовых наград.
Молодёжь, -67 кг:
1. Вичума Вирапхон (Таиланд) – 300 (135+165) кг
2. Алишер Баибуров (Казахстан) – 289 (134+155) кг
3. Хусинбой Матрасулов (Узбекистан) – 178 (127+151) кг
Юниоры, -67 кг:
1. Алишер Баибуров (Казахстан) – 289 (134+155) кг
2. Жу Хён Парк (Республика Корея) – 255 (115+140) кг
3. Бобур Умидов (Узбекистан) – 255 (114+141) кг
Стоит отметить, что Матрасулов удостоился бронзовых наград во всех видах программы, а также ещё один наш соотечественник Ахлиддин Хасанов занял третье место в толчке.