Ўсмирларимиз биринчи кунданоқ қитъа биринчилигида пешқадамга айланишди
Таиланднинг Бангкок шаҳрида дзюдо бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасида Осиё чемпионати бошланди. Ортда қолган биринчи кун дастурида ўсмирларимиз саккизта медалга сазовор бўлишди.
Вакилларимиз орасида Анваржон Ибрагимов (-55 кг), Шоҳжаҳон Отабоев (-66 кг), Лазиза Ҳайдарова (-40 кг), Умидахон Бурхонжонова (-44 кг) олтин медални қўлга киритишди. Шунингдек, Сардор Ҳимматов (-60 кг), Севинч Муродова (-48 кг) ҳамда Сўғдиёна Рафкатова (-52 кг) кумуш медаль билан тақдирланган бўлсалар, Саддам Ҳусанов (-66 кг) шоҳсупанинг учинчи поғонасидан жой олди.
Шу тариқа, биринчи кунданоқ вакилларимиз умумжамоа ҳисобида пешқадамликни қўлга олишди. Бугун ўсмирлар ўртасида оғир вазн тоифаларида беллашувлар бўлиб ўтади.

Юные дзюдоисты захватили лидерство на ЧА
В Бангкоке проходит чемпионат Азии по дзюдо среди юниоров и молодёжи. В программе первого дня наши соотечественники завоевали восемь медалей.
Золотых наград удостоились: Анваржон Ибрагимов (-55 кг), Шохжахон Отабоев (-66 кг), Лазиза Хайдарова (-40 кг), Умидахон Бурхонжонова (-44 кг). Кроме того, Сардор Химматов (-60 кг), Севинч Муродова (-48 кг) и Согдиана Рафкатова (-52 кг) завевали серебряные медали, а Саддам Хусанов (-66 кг) занял третье место.
А это, в свою очередь, позволило захватить лидерство в общекомандном зачёте. Сегодня соревнования проходят среди юниоров в супертяжёлом весе.