Бугун камондан отиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси бош мураббийи Гулнора Орипова таваллуд айёмини нишонламоқда.
Гулнора Орипова 1963 йил 14 июль куни Тошкент вилоятида дунёга келган. Ўзбекистон Давлат жисмоний тарбия институтини тамомлагач, бир муддат ушбу институтнинг ўзида илмий ходим, кейинчалик Ўзбекистон Республикаси Давлат жисмоний тарбия ва спорт қўмитасида фаолият олиб борди. Шундан сўнг узоқ муддат Республика Олимпия захиралари коллежида мураббий бўлиб ишлади. 2012 йилдан камондан отиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси бош мураббийи сифатида фаолият юритмоқда. Қайд этиш жоиз, сўнгги йилларда терма жамоамиз вакилларининг натижалари ўсиб боришида ушбу инсоннинг ҳам алоҳида хизматлари бор.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Гулнора Ориповани бугунги айём билан табриклаб, унга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Гульнару Орипову!
Сегодня главный тренер сборной Узбекистана по стрельбе из лука Гульнара Орипова отмечает свой День рождения.
Гульнара Орипова родилась 14 июля 1963 года в Ташкентской области. После окончания Узбекского государственного института физической культуры (ныне УзГУФКС) некоторое время работала научным сотрудником в самом вузе, а затем вела свою деятельность в Государственном комитете Республики Узбекистан по физической культуре и спорту. После этого долгое время вела свою деятельность в качестве наставника в Республиканском колледже Олимпийского резерва. С 2012 года работает главным тренером сборной Узбекистана по стрельбе из лука. Стоит отметить, что велика её заслуга в высоких результатах наших соотечественников по данной дисциплине за последние годы.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Гульнару Орипову с Днём рождения, желает ей крепкого здоровья и долгих лет жизни.